Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendras Lietuvos ir Kroatijos tikslas – sėkminga partnerystė tarptautinėse organizacijose

Ivo Josipovičius ir Dalia Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė į Lietuvą darbo vizito atvykusį Kroatijos Prezidentą Ivo Josipovičių.

Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, derybų dėl Kroatijos narystės Europos Sąjungoje eiga. 

Šalies vadovė pabrėžė, jog efektyvi dvišalė partnerystė tarptautinėse organizacijose yra labai svarbi abiem valstybėms.

„Kroatija parėmė mūsų šalies kandidatūrą tapti nenuolatine Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nare 2014–2015 metų laikotarpiu. Lietuva savo ruožtu remia Kroatijos narystę Europos Sąjungoje. Mes tvirtai įsitikinę, jog Kroatija sėkmingai įvykdys pradėtas reformas ir greitai užbaigs visus ES derybinius skyrius", – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak valstybės vadovės, Lietuva jau aktyviai dalijasi savo stojimo į ES patirtimi. Vyksta dvišalis Lietuvos ir Kroatijos valstybinių institucijų bendradarbiavimas. Naujausias tokio bendradarbiavimo pavyzdys – neseniai patvirtintas dvišalis Finansų ministerijų projektas, skirtas veiksmingam ES Sanglaudos fondo lėšų valdymui užtikrinti.

Prezidentė teigiamai įvertino Kroatijos pastangas kovojant su korupcija, kurios pagerins verslo sąlygas užsienio investicijoms šalyje. Pasak valstybės vadovės, tai paskatins Lietuvos ir Kroatijos dvišalių ekonominių santykių plėtrą.

Lietuvos ir Kroatijos vadovai taip pat kalbėjo apie energetikos projektų vykdymą ir pabrėžė, kad saugios atominės energetikos užtikrinimas yra bendra tarptautinės bendruomenės atsakomybė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė perdavė kvietimą Kroatijos ministrei pirmininkei Jadrankai Kosor į šių metų birželio 30 d. Vilniuje rengiamą aukšto lygio moterų lyderių konferenciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min