Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 24d. 14:01

Bendražygiai dėl R.Karbauskio išėjimo nerauda: LVŽS pirmininkas žada Seime lankytis ir toliau

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio sprendimas atsisakyti Seimo nario mandato, bendražygių teigimu, esą išeis į naudą. Frakciją Seime tai turėtų tik sustiprinti, sako Agnė Širinskienė, o Aurelijus Veryga teigia, kad lyderio pasitraukimas padės subręsti naujoms asmenybėms. Be to, R.Karbauskis, teigiama, bus dažnas svečias Parlamento rūmuose.

Anot A.Širinskienės, ji dėl R.Karbauskio pasitraukimo neliūdi – esą nebuvo kito kelio pakeisti valdančiųjų pozicijos.

„Politikoje niekad greičiausiai nebūna liūdna. <...> Kito kelio – kaip atkreipti pozicijos dėmesį į vykdomą destrukciją – nebebuvo. Antra vertus, šiandien matome ir vakare matėme pono Jurgio Razmos skambučius, kviečiančius kalbėtis dėl visų pareigybių, kurios buvo atimtos. Tai tas ir patvirtina, kad viskas, kas vyko, buvo valdančiųjų kerštas R.Karbauskiui. Šiuo atveju, kai nebeliko keršto objekto, valdantieji pradeda elgtis kitaip. <...> Manau, mes nuo to tapsime tik stipresni“, – sakė ji.

„Valstietė“ patvirtino, kad apie lyderio pasitraukimą žinojo anksčiau, tačiau kiek anksti – nepatikslino. Kartu A.Širinskienė sakė, kad partijos pirmininkas Seime ir toliau lankysis.

„Neabejoju, kad frakcija bendraus su partijos pirmininku, ryšys bus išlaikytas. Mes ir šiandien kalbėjome, jis bus dažnas svečias frakcijoje, yra tarybos posėdžiai, yra kiti formatai“, – teigė A.Širinskienė.

Kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras A.Veryga tikino, kad R.Karbauskio pasitraukimas neturėtų būti traktuojamas kaip rinkėjų išdavystė.

„Aišku, nėra smagu, kai kolega iš frakcijos palieka Seimą. Ypač jeigu tai yra partijos lyderis, vadovas. Nu ką padarysi. <...> Turim suprasti, kad neišvažiuoja niekur iš Lietuvos, jis bus čia, bendrausim, niekur nedingsta. Tik tiek, kad Seimo salėje nebus“, – sakė A.Veryga.

„Manau, kad rinkėjai balsuodami už politinę jėgą, tam tikrus asmenis, sudeda lūkesčius, kad galėsim realizuoti vienus ar kitus pažadus ar ketinimus. Tai partijos pirmininkas stengiasi, kad mūsų rinkėjų norai ir pageidavimai galėtų būti realizuoti. Politinėje kovoje yra pačių įvairiausių mechanizmų, kuriuos politikai naudoja. Ir pasitraukimas ar nuomonės išreiškimas yra vieni iš būdų“, – sakė jis.

Pasak A.Verygos, ne visi frakcijoje palaikė pirmininko poziciją, tačiau R.Karbauskio sprendimas esą yra gerbiamas.

Pasitraukimą vadina protestu

Apie ketinimus pasitraukti iš Seimo R.Karbauskis paskelbė praėjusį ketvirtadienį. Tuomet jis teigė atsisakantis Seimo nario mandato, protestuodamas prieš naujosios valdžios veiksmus skirstant pozicijas parlamente.

„Kadangi suprantu, kad viena iš problemų, kodėl pozicija negali nusileisti ir atstatyti demokratijos, yra mano asmenyje, aš ir šitą problemą panaikinsiu, kad valdančioji dauguma galėtų nusileisti ir mūsų frakcijai sudaryti galimybes pilnai dirbti Seime. Mano sprendimas yra pasitraukti iš Seimo“, – ketvirtadienį po frakcijos posėdžio žurnalistams sakė R.Karbauskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min