Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendruomenių vaidmens stiprinimui – beveik 7 mln. litų

Pinigai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo šiol bendruomenes vienijančios organizacijos turės daugiau galimybių skatinti žmones įsitraukti į juos supančių bendruomenių veiklą, skatinti jų socialinį verslumą. Tai leis efektyviau spręsti įvairias socialines problemas, padėti vieni kitiems ir ypač tiems, kuriems labiausiai reikia kitų pagalbos ir, neabejotinai, sustiprins bendruomeninių organizacijų vaidmenį regionuose.

Tokie tikslai numatyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko patvirtintoje Bendruomenių socialinės plėtros programoje, pagal kurią visuomenei naudingą veiklą vykdančios ar planuojančios vykdyti organizacijos galės pretenduoti į finansinę paramą.

Ministerijos nuomone, bendruomenių ir ypač kaimo bendruomenių plėtra yra labai svarbi. Atokesniuose regionuose yra itin daug jautrių socialinių klausimų, kuriuos niekas kitas taip gerai neišmano ir negali išspręsti kaip pati bendruomenė savo viduje. Juk žmonės kartu gyvena, mato, kur, kokios šeimos, kam ir kokia pagalba yra aktuali.

Pagal šią programą, šiemet bendruomenėms visoje Lietuvoje bus skirta 800 tūkst. litų. Planuojama, kad jau šį pavasarį bus skelbiami konkursai konkretiems bendruomenių projektams finansuoti. Numatyta, kad per visą programos laikotarpį – nuo 2011 iki 2013 m.– bendruomenėms ir su jų veikla susijusioms priemonėms bus skirta beveik 7 mln. litų.

Tikimasi, kad tokia parama pasinaudos daugiau kaip 200 bendruomenių organizacijų, kurios yra stiprios ir gali teikti daugiau reikalingų paslaugų vietos gyventojams.

Taip siekiama paskatinti ne tik bendruomeninių organizacijų plėtrą, į jų veiklą įtraukti kuo daugiau žmonių. Tikimasi, kad jos galės efektyviau padėti savivaldybėms organizuoti savitarpio pagalbą, užtikrinti būtiniausias socialines paslaugas atokesnėse vietovėse gyvenantiems žmonėms.

Bendruomenių lyderiams ir aktyviausiems jų nariams bus sudarytos galimybės didinti savo kompetenciją socialinių paslaugų teikimo, savanorių įtraukimo ir socialinio verslumo, t.y. gebėjimo patiems užsidirbti lėšų, srityse. Tokie gebėjimai yra būtini, siekiant užtikrinti ilgalaikę bendruomenių plėtrą, jų siekį tapti mažiau priklausomomis nuo valstybės ar savivaldybių finansinės paramos, geriau tenkinti bendruomenės narių poreikius.  

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 1500 registruotų miesto ir kaimo bendruomenių organizacijų. Dauguma jų plėtoja kultūrines veiklas, pavyzdžiui, organizuoja šventes, renginius ir kitokias vietos bendruomenėms aktualias pramogas, tačiau kol kas tik nedidelė jų dalis pajėgia spręsti socialines problemas savo bendruomenėje. Socialinės problemos yra pačios įvairiausios – tai ir pagalba žmogui, kuris pats savimi negali deramai pasirūpinti, pavyzdžiui, nusiprausti, išsiskalbti drabužius, taip pat pagalba vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms, pagalba ieškant darbo, būsto ir kiti jautrūs socialiniai klausimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min