2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Benediktas XVI buvo artimas Lietuvos žmonėms, sako popiežiaus atminimą pagerbusi premjerė

Popiežius emeritas Benediktas XVI buvo artimas Lietuvos žmonėms, sako premjerė Ingrida Šimonytė, antradienį apaštalinėje nunciatūroje Vilniuje pagerbusi velionio atminimą ir pasirašiusi užuojautų knygoje.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Vyriausybės kanceliarijos nuotr.

„Vienas žymiausių XX a. pabaigos – XXI amžiaus pradžios teologų mokslininkų ir pokyčių Romos katalikų bažnyčioje skatintojų buvo artimas Lietuvos žmonėms. Jo išmintis ne tik žavėjo intelektualus, bet ir teikė viltį sovietų priespaudoje gyvenantiems, kad šviesa nugali tamsą, tiesa – melą“, – pranešime cituojama premjerė.

Anot jos, ne viena krikščionių karta visame pasaulyje užaugo skaitydama popiežiaus Benedikto XVI mintis.

„Šiandienos pasaulis ir šiandienos žmogus popiežiaus Benedikto mokyme visada buvo dėmesio centre, jis troško padėti prasmės ieškančiam žmogui, neleisti įklimpti į dvasinę tuštumą“, – sakė ji.

Savo užuojautoje premjerė citavo popiežiaus žodžius, jog „neteisingumo, blogio tikrovės negalima tiesiog ignoruoti, atidėti į šalį. Ją būtina įveikti ir nugalėti. Tiktai šitai iš tikrųjų reiškia gailestingumą“.

„Šie popiežiaus Benedikto žodžiai šiandieninio Rusijos brutalaus karo prieš Ukrainą akivaizdoje yra ypač aktualūs. Lietuvos žmonės ilgai prisimins šviesų popiežiaus Benedikto XVI atminimą ir Jo paties gyvenimo pavyzdžiu skleistą tikėjimo viltį“, – sakoma premjerės užuojautoje.

Buvęs popiežius mirė šeštadienį, būdamas 95 metų. Katalikų Bažnyčiai jis vadovavo aštuonerius metus, nuo 2005 metų balandžio iki 2013 metų kovo.

Velionio palaikai bus palaidoti kape po Šv. Petro bazilika.

Laidotuvėse Vatikane ketvirtadienį dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min