Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 8d. 17:40

Bernardui Aleknavičiui įteiktos garbės piliečio regalijos

Bernardui Aleknavičiui (k.) įteikė Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Bernardui Aleknavičiui (k.) įteikė Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius.

Penktadienį 16-ąjį kartą Nepriklausomos Lietuvos istorijoje suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas. Šiemet garbės piliečiu, uostamiesčio savivaldybės Tarybos sprendimu, tapo žymus Klaipėdos krašto visuomenės veikėjas, kraštotyrininkas Bernardas Aleknavičius.

Garbės pilietį pristatęs Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis, inicijavęs šio vardo suteikimą B.Aleknavičiui, pastarojo nuveiktus darbus įvardino kaip titaniškas pastangas ir dėkojo už bibliotekai padovanotą didžiulį knygų fondą, kurį B.Aleknavičius sukaupė ir neatlygintinai atidavė bibliotekai.

Į Klaipėdos garbės piliečio apdovanojimo ceremoniją susirinkę svečiai, politikai ir Klaipėdos organizacijų atstovai spaudė ranką 80-metį perkopusiam B.Aleknavičiui sveikindami sulaukus garbingo įvertinimo. B.Aleknavičiaus vardas puikuosis šalia kitų Klaipėdos garbės piliečių, tokių kaip Ieva Simonaitytė.

Pats B.Aleknavičius priimdamas regalijas – atminimo ženklą ir vardo suteikimo liudijimą  – neslėpė jaudulio ir sakė dėkojantis likimui, kad šis leido pusę amžiaus gyventi Klaipėdoje ir fotoaparatu fiksuoti šio krašto gyvenimo įvykius.

Šių metų garbės pilietis B.Aleknavičius yra išleidęs kelias dešimtis knygų ir fotoalbumų, parašęs daugybę straipsnių. Dirbdamas ELTOS korespondentu Klaipėdos regione jis sukaupė gausią archyvinių kadrų kolekciją. Apie 12 tūkst. fotografijų, pasakojančių apie žvejus, Lietuvos laivyną, Klaipėdos kraštą, bus skaitmeninamos ir saugomos bibliotekos archyve.

Temos: 1 Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min