Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Besituokiantys vilniečiai Santuokų rūmų neišsižada

Žiedai
Photos.com / Žiedai
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Jau tris mėnesius jaunavedžiams leidžiama įregistruoti santuoką ne savivaldybės civilinės metrikacijos skyriuje, o kitoje pasirinktoje vietoje. Vis dėlto vilniečiai kol kas labiau linkę susituokti įprastoje aplinkoje – Santuokų rūmuose.

Vilniaus savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Ilona Jurgutienė sakė, kad ruduo ir žiema – apskritai ne santuokų metas. „Lapkritį įregistravome 144 santuokas, gruodį planuojame 213 ceremonijų. Vasarą per vieną savaitgalį turėdavome 60 ir daugiau vestuvių“, – pasakojo I.Jurgutienė. Anot jos, būtent dėl šios priežasties kol kas negalima daryti tvirtų išvadų, kur vilniečiai labiausiai nori tuoktis.

Lapkritį nė viena santuoka neįregistruota neįprastoje vietoje, o gruodžiui turime tik kelis prašymus – Rotušėje ir Verkių rūmuose.„Kol kas santuokas dažniausiai regisruojame santuokų rūmuose. Tik spalį turėjome keletą ceremonijų Verkių rūmuose, Tiškevičių dvare, Belmonte. Lapkritį nė viena santuoka neįregistruota neįprastoje vietoje, o gruodžiui turime tik kelis prašymus – Rotušėje ir Verkių rūmuose“, – pasakojo I.Jurgutienė.

Anot jos, Lietuvos jaunimas „yra protingas“, todėl nesirenka nenormalių vietų: „Atsižvelgiama į oro sąlygas, be to, juk visi nori gražios šventės, todėl renkasi ypatingas vietas.“ Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja tikino, kad pavasarį ir vasarą greičiausiai santuokos bus registruojamos ir lauke, pavyzdžiui, Botanikos sode.

Iš pradžių Vilniaus miesto taryba žadėjo patvirtinti santuokoms rekomenduojamų vietų sąrašą, bet vėliau šios minties atsisakė ir nusprendė jaunavedžiams palikti laisvę rinktis.

Norėdami susituokti savo pasirinktoje vietoje žmonės turėtų už ceremoniją sumokėti 210 Lt. Ceremonija civilinės metrikacijos skyriuje kainuoja 70 Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min