Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 8d. 10:12

Beveik 600 žmonių ragina iš pareigų nušalinti ULAC vadovą Saulių Čaplinską

Saulius Čaplinskas
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro nuotr. / Saulius Čaplinskas

29-erius metus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui (ULAC) vadovaujantį Saulių Čaplinską žurnalistas Daumantas Liekis ragina nušalinti iš užimamų pareigų ir kviečia tai palaikančius žmones pasirašyti peticiją, kuri bus įteikta Sveikatos apsaugos ministerijai. Tokio žingsnio žurnalistas ėmėsi po susidūrimo su pačiu S.Čaplinsku, kai šis nustebino savo elgesiu.Peticiją pasirašė jau 572 žmonės.

Kaip peticijos aprašyme nurodo D.Liekis, „Dokumentiko namų“ kūrybinė grupė balandžio 5 dieną kalbino sveikatos apsaugos viceministrą Algirdą Šešelgį, o tuo metu tame pačiame kabinete buvo ir ULAC direktorius S.Čaplinskas, kuris po interviu nustebino savo pasisakymais.

„Po interviu prof. S.Čaplinskas vartojo netinkamus ir diskriminuojančius žodžius apibūdinti nuo narkotinių medžiagų priklausomus asmenis, homoseksualius asmenis, išreiškė neigiamą požiūrį į nuo narkotinių medžiagų priklausomus asmenis ir ŽIV infekuotus asmenis, taip pat paklausė apie privatų Dokumentikos Namų autorės gyvenimą („Ieva, kokia poza paskutinį kartą buvot pasiekus orgazmą jūs?“)“, – peticijos aprašyme dėsto D.Liekis.

Pasak jo, asmuo, turintis neigiamas nuostatas apie šias stigmatizuojamas socialines grupes, negali tinkamai eiti pareigų, kurių tikslas padėti būtent šioms socialinėms grupėms.

„Pabrėžiame, kad prof. S.Čaplinskas ULAC (anksčiau Lietuvos AIDS centras) vadovauja jau 29 metus. Dėl to reikalaujame, kad prof. S.Čaplinskas būtų nušalintas nuo einamų Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus pareigų“, – aiškina iniciatorius.

Peticiją, kuri bus adresuota sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, galima pasirašyti iki balandžio 13 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min