Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 lapkričio 26d. 19:30

Beveik nutylėta autobuso avarija Mažeikiuose: aštuonmetei mergaitei lūžo pirštas

Netoli Kuršėnų susidūrė autobusas ir mikroautobusas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Autobuso avarija. Asociatyvi nuotr.
Nelaimių kelyje šmėkla neapleidžia Mažeikių. Praėjus lygiai savaitei po tragiškos aštuonmečio berniuko žūties netoli Balėnų kaimo, maršrutiniame autobuse po avarijos nukentėjo keletas vaikų. Vienai mergaitei lūžo pirštas. Autobusas nepraleido lengvojo automobilio. Smūgio būta nelabai stipraus, tačiau vairuotojas staigiai stabdė. Policija apie įvykį sužinojo iš medikų, o ne autobusų parko.

Avarija nutiko, kai maršrutinis autobusas pajudėjo iš Mažeikių stoties Leckavos link. Kelionė nutrūko vos prasidėjusi. Autobusas nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio lengvojo automobilio. Įvyko nedidelis kontaktas.

Vairuotojas staigiai sustabdė. Tuo metu dauguma keleivių buvo moksleiviai, kurie šiuo maršrutu važiuoja dažnai.

Kaip viskas vyko toliau? Vairuotojas paklausė keleivių, kurių nemaža dalis buvo mažamečiai vaikai, ar jiems viskas yra gerai. Visi patvirtino, kad jiems nieko nenutiko – tik kažkas šiek tiek susitrenkė. Kažkas, galbūt, nesakė nieko.

Įvykis būtų tiesiog išnykęs lyg dūmas, jei namo grįžę vaikai nebūtų pradėję skųstis savo tėvams įvairiais negalavimais, o šie nebūtų to pradėję viešinti socialiniuose tinkluose.

Standartas – jei nesiskundžia, tai nenukentėjo?

Visi buvo persodinti į kitą autobusą ir išvežti reikiamu maršrutu, o avarijos dalyviai užpildė draudimo dokumentus. 24 sėdimų ir 10 stovimų vietų autobusas „Iveco“ kelionei vėl buvo parengtas po valandos.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Autobusas. Asociatyvi nuotr.
Alvydo Januševičiaus nuotr./Autobusas. Asociatyvi nuotr.

Netrukus, po kelių valandų, Mažeikių autobusų parko vadovybė sulaukė pareigūnų dėmesio. Šie iš ligoninės gavo žinių, jog įvykyje yra nukentėjusiųjų. Vienam vaikui buvo lūžęs pirštas, kažkam svaigo galva, dar kitas susitrenkė ranką ar iškilo gumbas.

Panašu, kad vaikai, patyrę netikėtą sukrėtimą, labiau norėjo namo pas tėvus, o ne pas medikus į ligoninę.

Mažeikių autobusų parko direktoriaus pavaduotojas Juozas Kelmelis teigia, kad po įvykio vairuotojas jam pačiam skambino: „Mano pirmas klausimas buvo – ar yra sužeistų. Pasakė, kad nėra. Paaiškino, kad stabdė, apsiklausė. Paskui, už kelių valandų atvažiavo pareigūnai iš ligoninės. Klausė, kodėl nekvietė policijos. Vairuotojas pasakė, kad niekas neprisipažino.“

Ar vadovybei nekilo mintis – jei važiavo vaikai, tai vis tiek iškviesti medikus? Maža kas galėjo nutikti? „Ten įvyko eismo įvykis. Vairuotojas už viską atsakingas. Jis elgėsi standartiškai. Ten ne vien vaikai važiavo“, – gynėsi J.Kelmelis.

Ar reikia laukti trečios nelaimės?

Pavaduotojas patvirtino, kad į įvykio vietą buvo nuvykęs vienas žmogus iš administracijos ir padėjo užpildyti eismo įvykio deklaraciją, prižiūrėti situaciją, o vairuotojas jam paskambino jau tuomet, kai visi buvo išvežti Leckavos kryptimi.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Asociatyvi nuotrauka
Alvydo Januševičiaus nuotr./Asociatyvi nuotrauka

Lieka neaišku, kodėl aukščiausi parko vadovai tokioje situacijoje labiau pasitikėjo vairuotojo medicininėmis žiniomis, nei šios srities specialistais su diplomais.

J.Kelmelis gynėsi, kad patys pareigūnai nukentėjusiųjų klausė, ar vairuotojas tikrai teiravosi dėl sužeidimų: „Pats savo ausimis negirdėjau, bet supratau, kad visi patvirtino, jog teiravosi.“

Direktorius Arvydas Šemeta patvirtino tą patį, ką kalbėjo ir jo pavaduotojas. Tik pridūrė, kad jo žiniomis, vienam vaikui buvo sugipsuotas pirštas, kitas susitrenkė lūpą. Jis teigė, kad keleiviai buvo drausti, todėl, jei reikės, gydymo išlaidas draudimas apmokės.

Kodėl maršrutiniu autobusu važiavo daug moksleivių? Mokyklos turi geltonuosius autobusus ir jais vežioja ten, kur nekursuoja maršrutiniai. Maršrutiniais autobusais vaikai vežami nemokamai, tačiau už pavėžėjimą autobusų parkams būna kompensuojama.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Dvi nelaimės, kuriose žūsta arba nukenčia vaikai per vieną savaitę viename rajone. Du įspėjimai, kad su mokinių pavėžėjimu rajone arba visoje šalyje yra kažkas negerai. Ar reikės laukti trečio įspėjimo?

Lygiai prieš savaitę Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys prie Balėnų kaimo partrenkė ir mirtinai sužalojo iš mokyklinio autobuso išlipusį ir per gatvę ėjusį aštuonmetį. Vėliau paaiškėjo, kad moksleivių pavėžėjimas iš tiesų yra palaida bala, kuri nelabai kam rūpi.

Po eismo įvykio mažametei, važiavusiai autobusu, ligoninėje diagnozuotas rankos piršto lūžis.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Aušra Blaževičienė patvirtino, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šio įvykio.

Patikslino, kad lapkričio 22 dieną, apie 14.00 val., Respublikos g., vyras (gimęs 1962 m.) vairuodamas autobusą „Iveco“ išvažiuodamas iš autobusų stoties teritorijos ir sukdamas į kairę, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio „Renault Clio“.

Po eismo įvykio mažametei (gimusi 2010 m.), važiavusiai autobusu, ligoninėje diagnozuotas rankos piršto lūžis.

Atstovė teigia, kad kiekvienas įvykis iš tiesų būna individualus. Šiuo atveju, kai vežami mažamečiai, derėjo iškviesti medikus ir pilnai įsitikinti, ar tikrai niekas nenukentėjo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

24:11
00:45
28:20

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min