TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bibliotekininkai sunerimę dėl taupymo politikos

Biblioteka
E.Jankausko/15min.lt nuotr. / Biblioteka
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio bibliotekininkai, nepatenkinti savivaldybės numatytu taupymo planu, antradienį rinksis į pasitarimą.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos susirūpinusios, kad planas sukurtas tinkamai neįvertinus situacijos, ir turės neigiamos įtakos ne tik bibliotekos darbuotojams, bet ir klaipėdiečiams.   Biblioteka privalo užtikrinti, kad informacija - spausdinta ir skaitmeninė -  butų prieinama net žemiausio socialinio sluoksnio žmonėms. Esą plane numatytomis priemonėmis vėl bandoma taupyti biudžetą socialiniu aspektu pažeidžiamiausių žmonių sąskaita – bibliotekininkų, gaunančių mažiausius atlyginimus ir vartotojų, kuriems biblioteka yra  vienintelis būdas kultūringai leisti laisvalaikį, įgyti informacijos ir žinių.  


Plane numatytas bibliotekos tinklo optimizavimas, greičiausiai, reiškia  bibliotekinio aptarnavimo pabloginimą, nes numatyta uždaryti Karlskronos vaikų biblioteką pietinėje miesto dalyje, kurioje ir šiaip trūksta kultūros įstaigų, bei Debreceno filialą, kur didžioji dalis skaitytojų – pagyvenę žmonės, kuriems, uždarius biblioteką, paslaugos bus nebeprieinamos. Šiuo įtemptu ekonominiu laikotarpiu bibliotekų tinklo optimizavimas senamiestyje irgi reikštų bibliotekų, kurtų dešimtmečiais, uždarymą , į jų vietą nesukuriant nieko naujo.

Kaip praneša bibliotekininkai, nesuprantama ir ką galėtų reikšti bibliotekų darbo laiko optimizavimas (1 val.), nes jis ir šiuo metu optimalus. Sutrumpinus darbo laiką 1 val. ir taupant eksploatacines išlaidas neįmanoma pasiekti planuojamo 79 tūkst. Lt efekto.

„Greičiausiai tai „paslėptas“ etatų mažinimas, o sumažinus etatus – blogesnės paslaugas vartotojams. Pagal projektą „Bibliotekos pažangai“ į biblioteką investuota  per 1,105 mln. Lt. Visuose bibliotekos padaliniuos įrengti arba atnaujinti viešo interneto terminalai, kurių populiarumas kasdien didėja, kartu auga ir bibliotekos specialistų darbo krūviai.  Pagal projektą esame įsipareigoję gyventojams organizuoti kompiuterinio raštingumo mokymus, tačiau, mažinant etatus šių įsipareigojimų bus neįmanoma vykdyti, arba tektų atsisakyti socialinės paslaugos pagyvenusiems žmonėms, kurią klaipėdiečiams teikiame vieninteliai šalies bibliotekose, t.y. dienraščių prenumerata bibliotekose, kuria naudojasi apie 600 pensinio amžiaus žmonių, ir iš kurios gaunama bendra ekonominė nauda prenumeratoriams  - apie 108,6 tūkst. Lt, o biblioteka papildomai sutaupo apie 25 tūkst. Lt  biudžeto lėšų periodinių leidinių prenumeratai, gaudama dienraščius dovanų", - tvirtina bibliotekininkai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Biblioteka

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min