Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bibliotekoje bus rodoma Nobelio premijos laureato kūrinio teatrinė versija

Apakimas
Spektaklio akimirka / Apakimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune antrą kartą rodomas unikalus spektaklis. Gruodžio 17 dieną, 19 val. teatras „Mens Publica“ kviečia į spektaklį „Apakimas“, vyksiantį Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K.Donelaičio gatvė 8).

Vieno iškiliausių XX amžiaus rašytojų Elias Canetti to paties pavadinimo romano teatrinėje interpretacijoje vaidina Kauno teatralai: Sigitas Šidlauskas, Goda Piktytė, Aleksandras Rubinovas, Liubomiras Laucevičius ir Petras Venslovas.

E.Canetti – vokiečių kalba rašęs novelistas, eseistas, sociologas ir dramaturgas. Lietuvių kalba išleistos jo knygos „Susižvalgymai“ ir „Apakimas“. Už pastarąjį kūrinį 1981 m. rašytojas apdovanotas Nobelio premija. Pasaulyje gerai žinomo ir vertinamo rašytojo bei dramaturgo talentas dar nebuvo pristatytas Lietuvos scenoje.

Pagrindinis kūrinio herojus – profesorius Pėteris Kynas, keturiasdešimtmetis filologas ir sinologas, gyvenantis Vienoje ir turintis unikalią 25 tūkstančių knygų biblioteką. Profesorius moka daugelį senųjų kalbų, tačiau jam sunkiai sekasi susikalbėti šiuolaikiniame pasaulyje. Jis bijo fizinių ir socialinių kontaktų, jo nehumaniška pasaulėžiūra prieštarauja jo mokymui. Visiškai pasidavęs neišmanėlės namų ekonomės (vėliau – žmonos) Terezos ir fašistuojančio namsargio manipuliacijoms, profesorius atsiduria beprotybės dugne, iš kurio jį bando gelbėti brolis psichoterapeutas Georgas.

Pasak spektaklio autorių, „Apakimas“ – tai unikali kultūrinio, politinio, dvasinio ne tik Vienos, bet ir visos tarpukario Europos gyvenimo enciklopedija, atskleidžianti to laiko drastiškus prieštaravimus, katastrofas, nuopolius ir pakilimus.

Spektakliui pasirinkta netradicinė erdvė – biblioteka – akcentuoja skaitytojo – žiūrovo ir skaitytojo – spektaklio kūrėjo kontaktą. Ji leidžia priartinti žiūrovą prie spektaklio ir sukurti gyvą atmosferą be specialios teatrinės scenografijos. Šį pasirinkimą taip pat sąlygojo kūrinio veiksmo vieta – asmeninė pagrindinio herojaus biblioteka.

Kuriant spektaklį taip pat dalyvavo aktoriai Audrius Bružas ir Mantas Vaitiekūnas. Scenografiją kūrė Jūratė Paulėkaitė, prisidėjo rašytojas Herkus Kunčius ir kiti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min