Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bibliotekoje – naujosios P.S.Krivicko knygos sutiktuvės

P.S.Krivickas pristato naują knygą - „Šviesoraščio takais“.
Bibliotekos nuotr. / P.S.Krivickas pristato naują knygą - „Šviesoraščio takais“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį I.Simonaitytės viešosios bibliotekos Gerlacho palėpėje bus pristatoma naujoji publicisto Povilo Sigito Krivicko knyga „Šviesoraščio takais“.

„Šviesoraščio takais” – tai esė rinkinys apie meninę fotografiją, jos kūrėjus ir šios kūrybinės veiklos reikšmę visoje kultūroje. Įžanginėje dalyje aptariamos moralinės kūrėjų atsakomybės problemos.  Knygą sudaro penki skyriai, atspindintys būdingesnius profotografijos, fotografijos ir postfotografijos epochų bruožus.

Profotografija – tai vizualūs reiškiniai iki fotografijos ir jų tolimesnis vystymasis. Suprantama, pačiai fotografijai, o ypač jos plačiai pasaulyje pagarsėjusiai lietuviškajai mokyklai, skiriama daugiausia vietos – nuo pirmųjų bandymų Lietuvoje 1839 m. iki šiuolaikiniame tarptautiniame Arlio festivalyje dalyvaujančių mūsų fotografų.

Bibliotekos nuotr./Naujosios knygos viršelis
Bibliotekos nuotr./Naujosios knygos viršelis

Naujųjų laikų medijų jungimosi aspektu žvelgiama į pastaraisiais metais stiprėjančias postfotografijos tendencijas. Mokslininkai ir fotografija – dar viena tema atskleidžiant fotografijos ne tik visuomeninę, bet ir mokslinę reikšmę. Galima susipažinti, kaip fotografija taikoma atkuriant senovinės architektūros pavyzdžius, sudarant itin tikslius žemėlapius, nustatant faktų autentiškumą kriminalistikoje. 

Pateikiami samprotavimai apie fotomenininkų ir apskritai kūrėjų padėtį visuomenėje. Knygą pratęsia autoriaus ir jo fotožurnalistikos disciplinos studentų mintys apie šiuolaikinės fotografijos pobūdį ir paklausą. Kalbama apie būtinybę turėti aukštus profesinius įgūdžius fotografuojant unikalius gamtos objektus (gintarą), subtiliai kuriant peizažinę fotografiją.

Daug nusipelniusiems Lietuvos fotografijai ir jau Anapilin išėjusiems kolegoms atminti skiriamas paskutinis knygos skyrius. Knyga iliustruojama autoriaus ir jo studentų fotografijomis.

Krivickas Povilas Sigitas, žurnalistas, fotografas. Dirbo žurnalų, laikraščių redakcijose, leidyklose, korespondentu prie Jungtinių Tautų Organizacijos (JAV). Dėstė Vilniaus ir Klaipėdos universitetuose. 1969 m. su kitais įsteigė Lietuvos fotografijos meno draugiją (nuo 1989 m.Lietuvos fotomenininkų sąjunga). Kūrė fotografijų ciklus, parašė penkiolika publicistikos knygų, sudarė tris fotoalbumus.
Sutiktuves paįvairins ekrane rodoma autoriaus fotoserija „Gyvenimas įstrižai“.

P.S.Krivicko knyga pristatoma ketvirtadienį, 17 val., I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min