Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bibliotekoje – prisiminimų vakaras „Praeities aidai“

R.Keturakio knygos pristatymas (1994).
Bibliotekos archyvo nuotr. / R.Keturakio knygos pristatymas (1994).
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno apskrities viešoji biblioteka 60-ojo jubiliejaus proga kviečia į prisiminimų vakarą „Praeities aidai“.

Trečiadienį, 17 val., K.Donelaičio gatvėje 8 esančių senųjų bibliotekos rūmų salėje vyksiančiame renginyje kauniečiai galės prisiminti gyvojo žodžio almanachą „Ąžuolynas“ ir Muzikinių antradienių bei trečiadienių audicijas.

Pasak prisiminimų vakaro rengėjų, almanachas „Ąžuolynas“ – svarbi netolimos praeities Kauno kultūrinio gyvenimo dalis. „Ąžuolyno“ gimimas sutapo su 1989 m. Lietuvoje prasidėjusiu Atgimimu.

„Visuomenei jaučiant didelį poreikį sovietmečiu nutylėtoms ir draustoms temoms, almanacho rengėjai netrukdavo atsiliepti į Lietuvos kultūrinio gyvenimo aktualijas. Renginiuose skambėjo gyvas meno kūrėjų žodis, buvo pristatomos dar spaustuvės dažais kvepiančios knygos“, – sakė muziejininkai.

Ne ką mažiau svarbūs anuomet buvo ir muzikiniai trečiadieniai. Bemaž 15 metų trečiadieniais (kurį laiką – antradieniais) Kauno viešosios bibliotekos salėje vykusios audicijos tapo unikaliu kultūros reiškiniu. Mintis rengti tokius susibūrimus kilo kauniečiui kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui, o jo iniciatyvai entuziastingai pritarė ir organizuoti renginius padėjo tuometinė bibliotekos Muzikos leidinių skyriaus vedėja Daina Kazlauskienė. Pastarieji entuziastai dalyvaus ir rytoj vyksiančiame renginyje. Kartu su jais į prisiminimus leisis Robertas Keturakis, Liucija Zorubaitė, Vytautas Čepliauskas ir kiti. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min