Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bibliotekoje – visus pasaulio skautus vienijanti knyga

Robertas Baden-Powell'is jo žmona Olave ir jos ilgametė draugė Daisy.
I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / Robertas Baden-Powell'is jo žmona Olave ir jos ilgametė draugė Daisy.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį I.Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje bus pristatoma Roberto Baden-Powell'io knyga „Skautybė berniukams“.

Ši knyga neatsitiktinai pristatoma vasario 23 d., nes išvakarėse buvo minimas Baden–Powell‘io gimtadienis, tai  skautų susimąstymo diena, minima visame pasaulyje.

Robertas Baden–Powellis (Robertas Baden–Pauelis, 1857–1941) – Didžiosios Britanijos armijos generolas, skautų judėjimo įkūrėjas. Skautybės idėja gimė 1899 m., kai, gindami Mafekingo miestą (Pietų Afrika), jo vadovaujami 12–16 m. berniukai puikiai atliko žvalgybos, ryšių bei sanitarijos užduotis ir taip prisidėjo prie anglų pergalės.

1907 m. R. Baden–Powellis surengė pirmą pasaulyje skautų stovyklą, kurioje dalyvavo 20 berniukų. O praėjus metams po jos, remdamasis savo patirtimi ir karių žvalgų ugdymo programa, išleido knygą „Skautybė berniukams“ (Scouting For Boys). Ją susidomėję skaitė berniukai, jų tėveliai, mokytojai ir net mergaitės. Skautų judėjimas netruko išplisti pasaulyje. Per visą skautybės egzistavimo laiką net 500 milijonų žmonių buvo ar yra skautai.

Didelis įvykis ne tik skautams, bet ir visai Lietuvos visuomenei buvo šio judėjimo kūrėjo bei ideologo R.Baden–Powello su žmona – mergaičių skaučių judėjimo organizatore bei 650 anglų skautų palyda apsilankymas.

1933 m. vasarą ši Baden–Powello misija laivu „Calgaric“ aplankė visas Baltijos jūros valstybes, išskyrus hitlerinę Vokietiją ir stalinistinę Rusiją. Didelis keleivinis laivas kelias dienas puošė Klaipėdos uostą. Svečiams priimti Palangos pušyne buvo surengtas sąskrydis. Palangoje prie pastatytų garbės vartų svečius pasveikino Palangos burmistras L.Šliūpas su miesto valdyba.

Baden – Powell'iui įteiktas Palangos Garbės Piliečio diplomas ir meniškas gintaro kūrinys, poniai Olave gėlių. R. Baden – Powell'io vardu pavadintą gatvę Palangoje atidarė jis pats. Baden – Powell'iui LSS Šefas įteikė Gedimino Vilko ordiną. Prie Birutės kalno dar ir šiandien likęs akmuo su LR prezidento A. Smetonos ir skautų vado B. Powell’io įrašai iškaltais inicialais.

„Skautybė berniukams“ – tai paties autoriaus iliustruotas vadovas, skirtas ne tik esamiems ar būsimiems skautams, bet ir visiems, kam nesvetima skautybės idėja ir skautiškas gyvenimo būdas. Knygoje aprašomi pagrindiniai skautų judėjimo principai: priesakai, įžodis, atributika, skauto darbai ir pareigos, pateikta daugybė pasakojimų apie kvapą gniaužiančius nuotykius, berniukų žygdarbius ir laukinį gamtos pasaulį. Atskiruose skyriuose išdėstomi patarimai, kaip tinkamai pasiruošti žygiams, kaip elgtis stovyklaujant, ištikus nelaimei ir t. t. Pasak autoriaus, knygoje sudėta viskas, ką reikia žinoti, norint tapti geru skautu.

Knygos pristatymas - trečiadienį, 17 val. I.Simonaitytės bibliotekoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Skautai Biblioteka
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min