Sportas gyvai
2013 05 24

Bilietai „Arvi“ užsakytu lėktuvu pirkti Ūkio ministerijos nurodymu, bendrovė siūlė skristi nemokamai

Ūkio ministrei Birutei Vėsaitei skristi užsakytu privačiu lėktuvu pasiūlė Marijampolės bendrovė „Arvi“, o ne agentūra „Vestekspress“. Pastaroji pirko bilietus į „Arvi“ užsakytą reisą Ūkio ministerijos nurodymu. Tai BNS penktadienį patvirtino pati ministerija.
Birutė Vėsaitė
Birutė Vėsaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Arvi“ dar gegužės 3 dieną atsiuntė raštą Ūkio ministerijai, kuriame, be kita ko, siūlė ministrei skristi arba žemesne nei reguliaraus skrydžio kaina, arba neatlygintinai. „Arvi“ vadovai sako, jog ministerijos delegacijai siūlė skristi reguliaraus skrydžio kaina.

„Bendrovės „Arvi“ rašte rašoma, kad skrydžio finansiniai kaštai planuojami žemesni nei reisinio lėktuvo arba siūloma galimybė pasirinkti kelionę neatlygintinai. Ūkio ministerija įvertino, kad negali pasinaudoti bendrovės pasiūlymu skristi nemokamai, nes gali kilti interesų konfliktas. Todėl buvo nuspręsta neskristi neatlygintinai ir sumokėti už skrydį“, – rašoma Ūkio ministerijos penktadienį BNS pateiktame atsakyme.

Tuo metu pati ministrė B.Vėsaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius, aiškindami skrydžio aplinkybes, kaskart pabrėžia, kad bilietus pirko bendrovė „Westekspress“. Be to, ministrė teigia tik paskutinę akimirką – jau sėsdama į lėktuvą – sužinojusi, kad skrenda „Arvi“ užsakytu lėktuvu.

„Aš tikrai nemanau, kad ministerijos nupirktas bilietas – užsakymas buvo galbūt net prieš mėnesį laiko – yra kažkoks viešųjų ir privačių interesų pažeidimas“, – pasakojo B.Vėsaitė.

„Aš tikrai nemanau, kad ministerijos nupirktas bilietas – užsakymas buvo galbūt net prieš mėnesį laiko – yra kažkoks viešųjų ir privačių interesų pažeidimas“, – ketvirtadienį grįžusi iš Kazachstano žurnalistams pasakojo B.Vėsaitė. Ji teigė nežinanti, kas – „Arvi“ ar „Westexpress“ – pateikė pirminį siūlymą skristi užsakytu skrydžiu.

Premjeras A.Butkevičius penktadienį po pokalbio su ministre taip pat nurodė, kad bilietus pirko sutartį su ministerija turinti agentūra, tačiau neužsiminė, kad bendrovei atlikti būtent tokį pirkimą nurodė pati Ūkio ministerija, atsižvelgusi į „Arvi“ pasiūlymą.

„Ūkio ministerija balandžio 26 dieną pateikė užklausą „Westekspress“ dėl galimų skrydžių į Kazachstaną variantų. Pasiūlyti variantai buvo brangūs arba imlūs laikui, todėl buvo paprašyta pateikti kitus skrydžių variantus. Gegužės 3 dieną „Westekspress“ pateikė naujus skrydžių variantus. Taip pat gegužės 3 dieną bendrovės „Arvi“ rašte informuojama, kad ši bendrovė ketina vykti į Kazachstaną ir pasirašyti investicinę sutartį su didžiausiu Kazachstano trąšų gamintoju „Kazfosfat“ ir kad organizuos tiesioginį skrydį. „(...) Ūkio ministerija, gavusi „Arvi“ pasiūlymą, paprašė „Westekspress“ įtraukti „Arvi pasiūlymą“ į pateiktų pasiūlymų sąrašą“, – penktadienį BNS nurodė ministerija.

Bendrovės „Arvi“ atstovai taip pat neslepia, kad pirminį pasiūlymą skristi jų reisu pasiūlė būtent jie. Verslininkai teigia apie numatomus vizitus į Kazachstaną pirmiausia sužinoję iš premjero A.Butkevičiaus, vėliau nusiuntę raštą Ūkio ministerijai, kuriame kaip Lietuvos pramonininkų konfederacijos įgalioti atstovai, be kita ko, paprašė būti įtraukti į oficialią delegaciją.

„Lietuvos pramonininkų konfederacijoje balandžio 30 turėjome susitikimą su premjeru. Jis užsiminė, kad bus skrendama į Kazachstaną. Milžiniškas Eurazijos šalių formas, kuriame dalyvauja apie 120 valstybių ir tarpvyriausybinė komisija vyks. Ten daug klausimų bus svarstoma. (...) Tai mes sakom, kad būtų gerai, kad būtų ir ministrė, kad ji liktų ir verslo forume, ne tik tarpvyriausybinėje komisijoje. Tai jis sako, gerai, tie dalykai sprendžiami, susikontaktuokit“, – pokalbį su premjeru BNS komentavo „Arvi“ įmonių grupės viceprezidentas Alfonsas Sigitas Tamošiūnas.

„Kadangi ruošėme tą sutartį tarp „Kazfosafato“ ir mūsų ir dar buvo daug tokių derinimosi klausimų, ir tas skridimo laikas dar daug buvo neaišku, bet ir tam visam dalykui ruošėmės ir manėme, kad nuskridus Kazachstane būtų visai puiku pasirašyt per tą verslo forumą, kadangi ten didelis dėmesys ir užsienio valstybių, ir Kazachstano Vyriausybės, ten dalyvavo N.Nazarbajevas (Kazachstano prezidentas – BNS), daug ministrų. Tas dėmesys yra labai reikalingas. Ir mes labai norėjome, kad būtų ir ministrė. Svarstėme, kaip padaryti, kad jinai neišskristų anksčiau“, – BNS penktadienį aiškino A.S.Tamošiūnas.

Pasak jo, gegužės 3 dieną Ūkio ministerijai bendrovė nusiuntė raštą, kuriame, be kita ko, pasiūlė ministrei skristi „Arvi“ užsakytu lėktuvu.

„Mums reikia trūks plyš sutvarkyt su amerikiečiais ir „Kazfosfatu“ tą sutartį, ir mes matėme, kad į tą bendrą reisą netelpam, be to, nespėsim ir laiko prasme, tai paėmėm tą lėktuvą. Bet dviese skrist yra vis tiek prabanga, o jei pasiūlysim visiems likusiems reisinio lėktuvo kainą – tai yra visai protingas dalykas“, – sakė vienas „Arvi“ vadovų.

„Jokio čia nebuvo intereso. (...) Ministrė jei dabar nukentėtų – tai gundėm mes...“, – pridūrė jis.

VTEK trečiadienį gavo premjero Algirdo Butkevičiaus ir Seimo narės Agnės Bilotaitės prašymus ištirti ūkio ministrės elgesį, kai į Kazachstane vykusį verslo forumą ji skrido privačios bendrovės „Arvi“ užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu.

Ūkio ministerijos teigimu, bilietas ministrei į abi puses kainuos 2700 litų, nors tokios kelionės kaina rinkoje žmogui gali siekti apie 13 tūkst. litų.

„Arvi“ šiuo metu derasi su Ūkio ministerija dėl Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo sutarties. Ar pradėti tyrimą, bus sprendžiama komisijos posėdyje gegužės 28 dieną.

Opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija nusprendė inicijuoti interpeliaciją socialdemokratei B.Vėsaitei.

Trauktis ministrę paragino ir socialdemokratų partnerė valdančiojoje koalicijoje – Darbo partija. Apie galimą ministrės pasitraukimą užsiminė ir „tvarkiečiai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius