Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 20d. 10:26

Biochemijos studijos – ir Kaune

"Tyrėjų nakties" renginiuose mokslininkai atskleis įvairių savo kasdienybės detalių.
Photos.com / Laboratorija

Iki šiol biochemijos studijas Lietuvoje siūlė tik Vilniaus universitetas, tačiau jau šiais metais Vytauto Didžiojo universitetas kviečia abiturientus rinktis Biochemijos bakalauro studijas Kaune. Pasak programos rengėjų, biochemikus čia ruoš aukštos kvalifikacijos dėstytojai, daug dėmesio skirsiantys ne vien teorinių, bet ir praktinių studentų įgūdžių formavimui.

„Fundamentalios fizikos ir chemijos žinios yra labai reikalingos gyvojo pasaulio tyrėjams: jos svarbios analizuojant sveikatos apsaugos problemas, pritaikant naujausias technologijas moksliniuose tyrimuose, gamyboje ir kasdieniniame gyvenime. Tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europos Sąjungoje labai reikia specialistų, turinčių tvirtą fizikos, chemijos ir matematikos žinių sistemą bei gebančių dirbti fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių sandūroje“, – apie šios specialybės aktualumą pasakojo Biochemijos ir biotechnologijų katedros vedėjas prof. Rimantas Daugelavičius.

Prognozuojama, kad iki 2015 metų biochemikų poreikis biotechnologijos ir biofarmacijos sektoriuje turėtų išaugti daugiau nei dvigubai ir jie turėtų sudaryti trečdalį visų šio sektoriaus darbuotojų. Biotechnologijos instituto atlikta specialistų paklausos Lietuvos darbo rinkoje analizė parodė, kad molekulinės biologijos ir biotechnologijų krypčių tyrimo laboratorijos, biotechnologinės įmonės ir komercinės organizacijos ypač vertina specialistus, turinčius biochemiko išsilavinimą.

„Naujoji studijų programa bus vykdoma laikantis Biochemijos studijų programos reglamento. Biochemijos studijų programą palyginę su jai giminingiausia Biologijos bakalauro studijų programa, turtinga klasikinės biologijos disciplinomis ir įsimintinomis praktikomis gamtos prieglobstyje, galime pastebėti padidintą dėmesį biochemikų chemijos, fizikos ir matematikos žinių sistemos suformavimui bei praktinio darbo laboratorijoje įgūdžių įgyjimui“, – teigia prof. R.Daugelavičius.

Pasinaudojant ES Struktūrinių fondų parama VDU sukurta kokybiška molekulinės biologijos ir biochemijos studijų bazė, kurią per artimiausius metus ruošiamasi dar atnaujinti ir praturtinti dalyvaujant Nacionalinėse kompleksinėse programose. Baigę studijas, biochemijos bakalaurai galės toliau studijuoti biochemijos, molekulinės biologijos ir biotechnologijos, biocheminės analizės bei kitose su biochemija, chemija ir molekuline biologija susijusiose magistratūros programose, dirbti biotechnologijos, farmacijos, maisto pramonės įmonėse, agrochemijos, sveikatos priežiūros tarnybose.

Biochemijos pagrindinių studijų programą VDU parengė Biochemijos ir biotechnologijų katedra, kuri įkurta 2008 metais, praplėtus Chemijos katedros veiklą.

Biochemijos studijų aplinką VDU ilgus metus kūrė garsūs biochemikai ir biotechnologai, ženkliai prisidėję tiek prie pačio universiteto, tiek ir prie Gamtos mokslų fakulteto kūrimo. Dar 1997 metais Gamtos mokslų fakultete buvo įkurta Bendrosios ir biologinės chemijos katedra, ruošusi Biologijos magistrus, nuo 1998 metų veikia Biochemijos doktorantūra.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min