TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birštonas skelbia sezono pradžią ir kviečia švęsti tris dienas

Karšto oro balionų čempionato akimirka
Aliaus Koroliovo nuotr. / Gražia aplinka išsiskiriantis Birštonas kviečia lietuvius vėl atrasti šį kurortą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 11-13 dienomis Birštono gatvėse ir aikštėse vyks įvairūs kultūriniai ir sporto renginiai, skirti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Visas šurmulys skelbs, kad Lietuvos kurortas pradeda naują sezoną.

Penktadienį vasaros sezono pradžią iškilmingai paskelbs Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“ ir Merūnas Vitulskis. Kurorto bibliotekoje vyks naujos knygos apie šio krašto rašytoją, mediką ir retų augalų mylėtoją Stanislovą Moravskį pristatymas.

Trijų autorių – S.Špokevičiaus, R.Šalnos ir V.Piotrovičiaus – naujas veikalas buvo pristatytas tik Vilniaus universitete, o visai neseniai iškilmingas jo sutikimas vyko Varšuvoje.

Pirmąją šventės dieną vainikuos pirmą kartą tyliame kurorte organizuojami naktišokiai bei „Kino ir arbatos“ vakaras po atviru dangumi, kuomet jaunimas po žvaigždėtu dangumi žiūrės filmą „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“.

Šeštadienį renginiai tęsis iki vėlumos

Šeštadienį mažieji kurorto gyventojai ir svečiai turės galimybę susipažinti su knygų pasauliu renginyje „Vasara su knyga“, kurio metu dailininkės S.Chlebinskaitės vadovaujama dailės studija kartu su rašytoju K.Kasparavičiumi mažuosius skaitytojus kvies piešti Baltąjį sėkmės dramblį.

Vėliau vaikai šėlios su mylimu personažu Kapitonu Flintu bei stebės 500 kareivėlių iš visos Lietuvos instaliaciją „Žalgirio mūšiui 600”. Nedidelius įvairiaspalvius kareivėlius iš papjė mašė gamino vaikai iš visos Lietuvos.

Sporto gerbėjai nuo krantinės prie Nemuno galės stebėti Lietuvos vandens motociklų čempionatą, pramoginio irklavimo regatą ir Lietuvos akivaizdines trumpųjų bangų radijo ryšio varžybas.

Kultūros renginiai vyks nuo ryto iki vėlyvo vakaro. Pasivaikščioję po amatų ir liaudies meistrų gaminių kermošių kurorto svečiai galės susitikti su knygų „Anglija“ bei „Kelionių istorijos“ autoriumi Andriumi Užkalniu.

Jaunuosius hiphopo ir multimedijos meno atstovus į kūrybines dirbtuves pakvies bene ryškiausia šių dienų modernaus šokio žvaigždė – Vokietijos choreografas Samir Akika, kuris į Birštoną atvyksta tarptautinio kultūros ir ekologijos festivalio „Birštono Gryn Parkas“ ir Vilniaus Goethe‘s instituto kvietimu. Neabejingi šokiui turės galimybę sudalyvauti linijinių šokių projekte „Šokanti J.Basanavičiaus aikštė“.

Vakare Kultūros centre vyks akustinis autorinis Ovidijaus Vyšniausko koncertas, Šv.Antano Paduviečio bažnyčioje – vokalinis muzikos vakaras, kurio metu savo programą a cappella pristatys vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“. Populiariosios muzikos gerbėjams iki vidurnakčio fejerverkų Vasaros estradoje koncertuos grupės „Studentės“, „Dreams“, „Tequila“ ir S.Donskovas su šokėjų grupe.

Staigmenų žada ir sanatorijos

Sekmadienį birštoniečiai pradės šventiniais pusryčiais, po kurių, prieš pat Šv.Antano Paduviečio atlaidus bažnyčios šventoriuje turės galimybę pasiklausyti Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų instrumentų orkestro. Tradiciniai Šv.Antano Paduviečio atlaidai šiemet bus netradiciniai, nes tas pats orkestras kartu su vargonais gros titulinių atlaidų metu.

Sekmadienio vidurdienį Birštono menininkų bendruomenė kurorto svečius kvies į tapybos darbų parodos „Tarp pušų“ atidarymą. Paveikslų galerija įsikurs po atviru dangumi greta Nemuno pakrantės, pušų apsuptyje.

Sporto gerbėjų įvairių rungčių organizatoriai lauks gryname ore. Prie gaiva trykštančio fontano „Versmė“ vyks šachmatų mačas, Vytauto parko paunksmėje – petankės dvejetų turnyras, o Nemuno bangas skros 10 kilometrų distancijos pramoginio irklavimo regata, kurios finišas bus ties Vytauto piliakalniu.

Be visa ko šeštadienį ir sekmadienį kurorto svečiams netikėtumus ir siurprizus žada kurorto sanatorijos.

Šeštadienį sanatorijos „Tulpės“ lankytojų laukia daugybė prizų, o sekmadienį sanatorija „Versmė“ nemokamai išmaudys pirtyse, baseine bei leis išbandyti vienintelę Lietuvoje purvo savitarnos procedūrą.

Tris dienas Birštono svečiai ir miestiečiai galės mėgautis pramogomis bei renginiais, kurie vyks ore, vandenyje ir ant žemės. Birštonas – mano kurortas!

Naujausia informacija apie šventę – miesto turizmo informacijos centro interneto puslapyje www.visitbirstonas.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min