Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birštonas – vienas kompleksinio planavimo lyderių

Birštonas
Paulinos Adamonytės nuotr. / Birštonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tiek Europai, tiek Lietuvai vis rimčiau atkreipiant dėmesį į kompleksinio teritorijų planavimo svarbą ir naudą, Birštonas rodo kitiems šalies mietams pavyzdį – žengia tvirtus žingsnius to link. Miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo teigė, kad laukia labai atsakingi sprendimai, prisidėsiantys prie miesto veido kūrimo, – planuojamas susisiekimo infrastruktūros gerinimas, besiribojančių urbanizuotų teritorijų prijungimas prie kurorto, o taip pat ir Vytauto parko su prieigomis restauravimas, atstatymas, pritaikymas poilsiui.

– Kalbant apie kompleksinį miesto planavimą, koks vaidmuo tenka vyr. architektui?

– Savivaldybės vyr.architekto vaidmuo kompleksiniame planavime, manau, yra pakankamas ir atsakingas. Vykdydamas bendrųjų planų, kitų planavimo dokumentų įgyvendinimo stebėsenas, vyr. architektas gali tinkamai įvertinti tvaraus teritorijų planavimo gaires ir tikslus. Jis privalo atsakingai kelti sąlygas darniam teritorijų planavimui, taip pat atsakingai derinti planavimo dokumentų sprendinius arba reikšti argumentuotas pastabas. Teritorijų planavimo dokumentų sprendiniai yra ilgalaikiai ir fundamentalūs, formuojantys miestų identitetus, tuo pačiu lemiantys gyvenimo, darbo ir poilsio kokybę miestuose-urbanizuotose teritorijose.

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais, sunkumais susiduriama?

– Birštono kurorto vadovybė, bendruomenė kelia daug ambicingų tikslų, kuriuos stengiamės sėkmingai įgyvendinti. Birštono savivaldybė organizuoja planavimą pagal naująjį Teritorijų planavimo įstatymą. Planavimo procesai vyksta sklandžiai, o naujoji tvarka padeda statytojams greičiau įgyvendinti savo idėjas.

Naujasis Teritorijų planavimo įstatymas ketinantiems statyti palankus būtent laiko atžvilgiu. Esant poreikiui koreguoti detaliojo plano sprendinius, įstatyme numatyti trumpesni terminai, tai suteikia gyventojams, projektų įgyvendintojams galimybę greičiau realizuoti savo idėjas.

Naujasis Teritorijų planavimo įstatymas ketinantiems statyti palankus būtent laiko atžvilgiu.

Nuo šių metų įsigaliojusi įstatymo redakcija išties supaprastina teritorijų planavimo procesus. Vadovaujantis naująja teritorijų planavimo redakcija, gyventojai gali nerengdami teritorijų planavimo dokumentų, tik pateikę prašymą Savivaldybės administracijai, per 10 dienų pasikeisti žemės paskirtį ar naudojimo būdą, jeigu prašomas keitimas nepažeidžia galiojančių teritorijų planavimo dokumentų.

– Kalbant konkrečiai apie jūsų miestą, kas jau atlikta, kiek pasistumėta?

– Vadovaujantis naująja įstatymo redakcija, yra patvirtinti Savivaldybės gyvenviečių ir kurorto plėtros teritorijų planavimo dokumento sprendiniai, kuriais remiantis gyventojai gali tik įsakymo pagrindu, nerengdami planavimo dokumentų, keisti žemės paskirtis, nustatyti naudojimo būdus, vadovautis numatytais parametrais statiniams projektuoti. Taip pat, vadovaujantis naująja įstatymo redakcija, pakoreguoti daugiafunkcių uždarų bei atvirų sporto kompleksų, sanatorijų teritorijų planavimo dokumentai, kai kurie objektai jau statomi, kitų statyba planuojama artimiausiu metu.

Vykdomoms pastatų modernizacijoms taip pat yra parengti aktualūs sprendiniai centrinės kurorto teritorijos planavimo dokumente: planuojamos prie daugiabučių priskirtinų teritorijų tvarkymo ribas, rengiami aukštesnės architektūrinės kokybės daugiabučių fasadų sprendiniai, planuojamos galimybes statyti dalinius architektūrinę raišką formuojančius antstatus, kurie pabrėš kurorto daugiabučiams būdingą kubizmą – geometrizuotų formų kompozicijas. Visas šis kompleksinis, tvarus teritorijų planavimas ir formuoja urbanistikos kokybinius parametrus daugeliui metų, taip pat formuoja miesto identitetą.

– Kokie artimiausi užsibrėžti tikslai, planai?

Visas šis kompleksinis, tvarus teritorijų planavimas ir formuoja urbanistikos kokybinius parametrus daugeliui metų, taip pat formuoja miesto identitetą.

– Planuojama įgyvendinti kurorto teritorijos plėtrą, vyksta tęstiniai reikiamos dokumentacijos darbai, siekiant prijungti prie kurorto besiribojančias urbanizuotas teritorijas, taip pat rengiami planavimo dokumentai ekologiško transporto susisiekimo infrastruktūros plėtrai. Keliami prioritetiniai tikslais minėtų sprendinių įgyvendinimui, be to vykdomas kitų visuomenei svarbių teritorijų planavimas.

Taip pat numatoma poilsiautojų poreikiams pritaikyti objektus, kurių planavimo dokumentai jau parengti. Tai yra istorinio Vytauto parko su prieigomis vertybių restauravimas, atstatymas, pritaikymas poilsiui, laivelių prieplaukos-žiemos uosto atstatymas, daugiafunkcinio aktyvaus poilsio kalnų parko įrengimas, kultūrinių erdvių-skulptūrų skverų tęstinis formavimas, viešosiose erdvėse, eksponuojant visuomenei profesionalių skulptorių meno kūrinius. Taip pat planuojami ir kiti, mažesni, tačiau kurortui svarbūs projektai.

Aplinkosaugininkai primena, kokia svarbi yra racionali miestų plėtra. Tvariais principais pagrįstas teritorijų planavimas užtikrina ne tik žmonių gyvenimo kokybę, bet ir kraštovaizdžio gerovę. Aplinkos ministerija pabrėžia, kad kiekvienas yra atsakingas už darnų teritorijų vystymą, būtina užtikrinti gamtos, kultūros paveldo ir saugomų teritorijų neliečiamumą.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min