Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 14d. 17:37

Birštono apgultis: miestą užplūdo dėl pėščiųjų žygio ir apžvalgos bokšto

Birštonas tapo traukos centru: suviliojo bokštas ir pėsčiųjų žygis
Partnerių nuotr. / Birštonas tapo traukos centru: suviliojo bokštas ir pėsčiųjų žygis

Savaitgalį tūkstančiai žmonių suvažiavo į Birštoną. Traukos centru jis tapo dėl kelių priežasčių – atsidarė aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas, taip pat Prienų ir Birštono apylinkėse vyko tradicinis ir vienas gausiausių dalyvių skaičiumi pėsčiųjų žygis „Nemuno kilpomis su Gjensidige 2019“.

Nemuno kilpų regioniniame parke atidarytas aukščiausias apžvalgos bokštas vien per šeštadienį sulaukė apie 2,3 tūkst. lankytojų. Kaip teigė regioninio parko direkcijos atstovai, į Birštoną lankytojai suvažiavo iš skirtingų Lietuvos vietų, o norint užlipti į bokštą tekdavo laukti eilėje.

„Nuotaikos po šeštadienio – puikios. Daug žmonių ir tikėjomės, tačiau džiugu, kad jie – supratingi ir nepikti, nors kai kuriems eilėje teko laukti net dvi su puse valandos“, – sakė Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė Ingrida Ignatavičienė.

Daug žmonių ir tikėjomės, tačiau džiugu, kad jie – supratingi ir nepikti.

Nors oficialios statistikos, kiek vienas žmogus praleidžia bokšte, nėra, tačiau ją galima numanyti – užlipti į viršų vidutiniškai trunka 7 minutes, tiek pat – nusileisti žemyn ir dar maždaug tiek – pabūti pačiame viršuje.

45 metrų aukščio bokšte vienu metu gali būti 40 lankytojų, o jis vadinamas šios vasaros lankytinų objektų Lietuvoje topu.

Nuo ant Škėvonių gūbrio pastatyto bokšto atsiveria dvi Nemuno kilpos ir upės slėnis, Prienų šilas.

Nemuno kilpas apjuosė ir žygeiviai

Šeštadienį Nemuno kilpomis žygiavo ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai. Į ketvirtą kartą vykstantį žygį „Nemuno kilpomis su Gjensidige 2019“ susirinko apie 4 tūkst. dalyvių.

Šiemet žygeivių laukė penkios atnaujintos trasos. Jie galėjo rinktis 15 kilometrų pradedančiųjų, 20 kilometrų sveikatingumo, 27 kilometrų turistų, 40 kilometrų atradėjų arba 53 kilometrų ištvermės maršrutus.

Žygio dalyviai mėgavosi vasariška gamta, upės tėkme, per Nemuną kėlėsi keltais, stabtelėjo Pociūnų aerodrome ir stebėjo skraidančius lėktuvus.

Nemuno kilpų regioninis parkas garsėja ypatingos botaninės vertės miškais, Punios šilu, upės skardžiais, atodangomis, čia – net 20 po regioną išsibarsčiusių įvairių piliakalnių.

Paties ilgiausio maršruto dalyviai praėjo Kalvių mišką, kur sovietų laikais veikė 250 hektarų teritoriją užimantis tankodromas.

Fiksavo masažo rekordą

Žygio metu buvo fiksuojamas masiškiausio masažo rekordas. Pasak žygio organizatorių, jame iš viso dalyvavo 176 žmonės: 88 „Eglės sanatorijos“ masažuotojai ir 88 žygeiviai.

Nenutrūkstamas masažas tęsėsi 15 minučių, o jį fiksavo nepriklausomi stebėtojai.

Informacija apie masiškiausią masažą bus pateikta Lietuvos rekordus fiksuojančiai „Factum“ agentūrai bei siūloma šį rekordą įregistruoti oficialiai.

Varžėsi ir komandinėse įskaitose

„TrenkTuro“ organizuotame žygyje taip pat išlaikytos visos tradicijos: dalyviai galėjo burtis į komandas ir varžytis dėl daugiausiai bendrai nueitų kilometrų, kas 5-6 kilometrus žygeiviams pasiūlyta atsipūsti poilsio ir pagalbos punktuose. Čia jie galėjo ne tik atgauti jėgas, bet užkąsti bei atsigerti.

Partnerių nuotr./Birštonas tapo traukos centru: suviliojo bokštas ir pėsčiųjų žygis
Partnerių nuotr./Birštonas tapo traukos centru: suviliojo bokštas ir pėsčiųjų žygis

„Hiatus“ komandinėje įskaitoje pirmą vietą užėmė „Gjensidige“ komanda, kurios 171 narys kartu nuėjo daugiau nei 4 tūkstančius kilometrų. Šįkart jiems ant kulnų lipo antrą vietą užėmusi ir vos daugiau nei šimtu kilometrų atsilikusi „Lietuvos geležinkelių“ komanda, sudaryta iš 152 darbuotojų. Treti liko įmonė „Cognizant“, kurios 51 darbuotojas kartu nuėjo virš 1,2 tūkstančio kilometrų.

„TrenkTuras“ toliau tęsia ekologines iniciatyvas, skatinančias tausoti gamtą. Žygeiviai punktuose su savo tara buvo aptarnaujami be eilės, kavos galėjo įsigyti su nuolaida, popieriniai diplomai įteikiami tik dalyviams prašant, o startiniai paketai nebuvo supakuoti į plastiko maišelius.

Geros savijautos žygio partneris Benu vaistinė" pasirūpino, jog kiekviename punkte būtų vaistinėlės su būtiniausiomis med. priemonėmis, o starte dalyviams suteikė galimybę atlikti kūno kompozicijos testą.

Partnerių nuotr./Birštonas tapo traukos centru: suviliojo bokštas ir pėsčiųjų žygis
Partnerių nuotr./Birštonas tapo traukos centru: suviliojo bokštas ir pėsčiųjų žygis

Žygiuose didelis dėmesys skiriamas keturkojams žygeiviams, kurių ir šiame žygyje buvo gausu. Su savo šuniu anglų kokerspanieliu Bite žygiavo ir dainininkas Vaidas Baumila.

Vasara ties Nemuno kilpomis nesibaigia. Visi aktyvaus laisvalaikio mėgėjai jau rugpjūčio 10 dieną kviečiami susitikti bemaž egzotiškiausioje ir nežemiškiausioje Lietuvos vietoje – Akmenės karjeruose, „Karjerų žygyje su Gjensidige 2019“.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:05
04:11
02:11
Parašykite atsiliepimą apie 15min