Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birštono savivaldybėje – įžūlios korupcijos schemos

Laidos FTB vedėjas Paulius Kaupelis
LNK nuotr. / Laidos FTB vedėjas Paulius Kaupelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaruoju metu išaiškėja vis daugiau faktų apie valstybės tarnautojų įžūlumą reikalaujant kyšių ir piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi. Visai neseniai Birštono savivaldybę purtė Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai. Šio kurorto merei Nijolei Dirginčienei pateikti kaltinimai dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo, siekiant asmeninės naudos.

Neoficialiais duomenimis, viskas prasidėjo dėl baldų, kuriuos merė įsigijo už savivaldybės lėšas, o vėliau paskolino savo partijos būstinei.

„Kiek tie baldai kainavo? – Apie 2000. –  Kas tai per baldai? – Tai stalas, priestalis ir spintelė. – Ar tiesa, kad jie buvo specialiai suprojektuoti savivaldybei? – Savivaldybei yra numatyta vieta ir, kai bus galima, stovės toje vietoje“, – teigė Nijolė Dirginčienė.
 
„Faktų tyrimo biuro“ duomenimis, po šiuo savivaldybės baldų skolinimu slypi kur kas įžūlesnė kyšininkavimo schema. Joje veikė ne vienas aukštas šio miesto savivaldybės pareigūnas. Kaip įtariama, korupcijos sandoryje dominuoja ir vienas verslininkas, kuris, duodamas kyšius, prašė leidimo statyboms Birštono mieste.

Galimai šioje savivaldybėje buvo veikiama pagal tam tikrą schemą žinomą buvusiems Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams: „Interesantas ateina vieną kartą, antrą kartą, trečią kartą, žiūri, kad klausimas nesisprendžia. Žmogus mato, kad yra stumdomas ir galvoja: „O jei duočiau pinigus? Ar neišsispręstų šitie reikalai greičiau?“ – teigė buvęs STT vadovas Juozas Gaudutis.

Korupcijos voratinklio schemos ir valdininkų turtų išklotinės laidoje „Faktų tyrimų biuras“ – šiandien 21 val. per LNK.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min