TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Birutė Vėsaitė apie lytinį švietimą: „Kartais mergaitės iš gerų šeimų per nežinojimą susigadina sau gyvenimą“

Birutė Vėsaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Birutė Vėsaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis siūlo keisti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) finansavimo taisykles ir įteisinti kompensavimo lygius kontraceptinėms priemonėms.

„Lietuvoje reikia keisti Privalomojo sveikatos draudimo fondo finansavimo taisykles, reikia priimti Reprodukcinės sveikatos programą, reikia įteisinti kompensavimo lygius kontraceptinėms priemonėms“, – antradienį per spaudos konferenciją Seime sakė jis.

Jis siūlė pasinaudoti Skandinavijos šalių patirtimi, kur kontraceptikai prieinamesni, ypač jaunimui.

„Skandinavijoje, kaip žinote, kompensuojamos tos priemonės ir ten abortų skaičius gerokai mažesnis negu Lietuvoje. O jeigu dar žiūrėtume, kiek turime komplikacijų, kas įvyksta, kokia yra trauma abortai, kiek jie atneša žalos ir kiek tada reikia naudoti medikamentų... Reikia pasverti visus procesus, ar ne geriau būtų kompensuoti kontraceptines priemones taip, kad būtų galima išvengti tos žalos, kurią atneša abortai, kaip labai bloga kontracepcijos priemonė“, – kalbėjo ministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad būtina iš dalies kompensuoti ir dirbtinio apvaisinimo procedūras.

„Lygiai taip pat reikia kelti klausimą dėl dirbtinio apvaisinimo problemų. Gana šitos diskriminacijos, yra dešimtys tūkstančių šeimų, kurios negali turėti vaikučių. Dešimtys tūkstančių šeimų! O mes niekaip negalime sutvarkyti procesų taip, kad jiems dalis šitų sudėtingų procedūrų būtų kompensuojama iš PSDF“, – tvirtino V.P.Andriukaitis.

Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė pranešė, kad ministro sudaryta darbo grupė rengia Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektą, kuriame bus reglamentuoti minėti ir kiti svarbūs klausimai.

Kartais mergaitės iš gerų šeimų per nežinojimą susigadina sau gyvenimą, – pareiškė Seimo narė.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi parlamentarė socialdemokratė Birutė Vėsaitė pabrėžė, kad „subrendo laikas priimti įstatymą, įpareigojantį mokyklose vykdyti lytinį švietimą“.

„Daugiausia problemų gydytojai ginekologai mato mokyklose, kuriose yra gerų mergaičių, tai yra mergaičių iš gerų šeimų, katalikiškose mokyklose, nes ten niekas nekalba apie reprodukcinę sveikatą. Pakalbėkite su gydytojais ginekologais, jie jums patvirtins. Mažiausiai problemų yra profesinio rengimo centruose, kur yra gydytojos felčerės, kurios šviečia merginas. Iš tikrų seksualinė abstinencija yra nonsensas šiandien ir, manau, kad ta politika neveikia. Kartais mergaitės iš gerųjų šeimų per nežinojimą susigadina sau gyvenimą“, – pareiškė Seimo narė.

Pavasarį grupė socialdemokratų įregistravo savo Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektą. Juo siūloma užtikrinti moters teisę į abortą.

Šiuo metu moters teisę į nėštumo nutraukimą reglamentuoja Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymas „Dėl nėštumo nutraukimo operacijos atlikimo tvarkos“.

Seimas taip pat svarsto grupės parlamentarų, kurių daugiausiai – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai, inicijuotą Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymą, kuriuo abortai būtų draudžiami išskyrus retus atvejus – išprievartavimą, pavojų moters gyvybei.

Seime jau anksčiau buvo pateiktas įstatymo projektas dėl reprodukcinių teisių, bet Seimas jam nepritarė. Iki šiol nesėkmingos buvo ir oponentų iniciatyvos įstatymu uždrausti abortus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min