Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Biržuose siautusi audra per keliolika sekundžių nuplėšė namo stogą, išvartė medžius ir tvoras

Audros nuniokotas namas
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Audros nuniokotas namas
Šaltinis: Specialiai 15min.lt iš Biržų
0
A A

Antradienio pavakarę šalyje siautėjusi audra pridarė nemenkų nuostolių šiaurės Lietuvoje. Bene labiausiai nukentėjo Biržų miestas. Čia vėjas vartė medžius bei tvoras, plėšė namų stogus. Stichija kai kur nutraukė ir elektros tiekimą.

Biržų mieste esantis Dauguviečio parkas po audros šėlsmo atrodė kaip po karo. Kilometro spinduliu skirtingose vietose buvo išverstos beveik dvi dešimtys pušų, aplaužyti beržai.

Taip pat skaitykite: per liūtį Vilniuje skendo automobiliai

Trečiadienį nuo ankstyvo ryto parke triūsė darbininkai. Jie tvarkė aplinką, rinko šakas, pjaustė nulaužtų medžių kamienus. Nuo vėjo medžiai lūžo ir Kilučių ežero pakrantėje.

Arūnas Magenytės nuotr./Audros debesys Biržuose
Arūnės Magenytės nuotr./Audros debesys Biržuose

Vėjas laužė ir gyventojų bei įmonių tvoras. Nukentėjo ir viešbutis „Tyla“. Audra nuvertė pusę viešbučio tvoros, tačiau trečiadienį, apie 7 val. ryte, viešbučio darbuotojai nulaužtą tvoros dalį pašalino.

„Škvalas atėjo nuo ežero pusės. Daugiausia medžių yra išlaužta Dauguviečio parke. Kiek jų tiksliai – dar nesuskaičiavome. Aišku, daugiausia nukentėjo vieno gyventojo namai, vėjas nunešė stogą. Dabar apie nuostolius dar anksti kalbėti. Tokių nuostolių jau senokai čia nebuvo“, – sakė Biržų seniūno pavaduotojas Rimantas Lapėnas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Biržuose audros išversti medžiai
Tomo Markelevičiaus nuotr./Biržuose audros išversti medžiai

Stipriausiai audra smogė Audriaus Baltušio šeimai. Vėjas nuplėšė vos prieš du mėnesius naujai perdengtą namo stogą. Skriejančios stogo konstrukcijos kliudė ir elektros stulpą bei jį be didelio vargo nulaužė.

Ant gatvės pažiro stogo nuolaužos, elektros laidai. Šiukšlės nusirito net iki kaimynų kiemo. Vienas skardos lakštas tarsi peilis nurėžė kaimynų kieme augusią tują.

„Mes grįžome namo jau po to, kai audra nuniokojo kaimyno namą. Iš pradžių nesupratome, kas per visą gatvę pažėrė tiek šiukšlių. Pamatėme gulintį stulpą. Gerai, kad stogo konstrukcija trenkėsi į stulpą, nes kitaip visos skardos ir mediena būtų atsitrenkusios į mūsų namų langus. Kitų kaimynų stogus irgi apdraskė vėjas. Kam balkono tvorelę nuplėšė, kam stogo dangos lakštus išplėšė. Labiausiai nepasisekė artimiausiam kaimynui“, – sakė Eglyno gatvės gyventoja.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Audros nuniokotas namas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Audros nuniokotas namas

Namo šeimininkas A.Baltušis 15min.lt žurnalistui sutiko aprodyti audros nusiaubtą namą. Beveik parą be stogo išbuvęs pastatas baigia permirkti kiaurai. Namo šeimininkas tvirtino, kad per lubas jau sunkiasi vanduo, lašai kapsi net nuo elektros lempučių. Baimindamasis elektros instaliacijos gedimo, A.Baltušis pusei namo atjungė elektrą.

Vyras tvirtina, kad namas ir turtas – apdrausti, tad didesnių išlaidų išvengti pavyks. Pasak pašnekovo, dėl nelaimės kur kas labiau išgyvena jo žmona. Ji prieš pat audrą dar norėjo eiti į kiemą ir uždaryti šiltnamį, tačiau pažiūrėjusi pro langą pabūgo juodo debesų stulpo ir artėjančios liūties.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Audrius Baltušis namo palėpėje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Audrius Baltušis namo palėpėje

„Namie pilna pridėliota kibiriukų, bliūdelių, nes viskas dabar bėga į vidų. Stogą nuplėšė staiga, net nespėjau sureaguoti, tik išgirdau bildesį. Po audros kaimynai padėjo tvarkyti kiemą, nešti nuolaužas, siūlėsi padėti uždengti stogą bent plėvele, bet dar nesulaukėme draudikų apžiūros, tad nieko negalime daryti. Vanduo taip ir bėga per plyšius į namus“, – sakė A.Baltušis.

A.Baltušis pamena, kad audros šėlsmas tetruko vos 15 sekundžių, o išgirstas bildesys namo palėpėje reiškė kažką negero. Aprimus vėjui šeimininkas pamatė, kad jo namo stogas voliojasi kieme, kibirkščiuoja ant žemės nukritę elektros laidai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Audros nuniokotas namas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Audros nuniokotas namas

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Džėja kartu su specialistais trečiadienį rinko informaciją apie audros padarinius. Jo duomenimis, daugiau ar mažiau nukentėjo 10 pastatų.

„Mūsų savivaldybės galimybės padėti nukentėjusiems gyventojams yra minimalios. Turime du fondus – vienkartinių pašalpų ir kaimo rėmimo. Kiek leis galimybės – padėsime. Žmonės gali tikėtis vieno minimalaus atlyginimo dydžio išmokos. Labiausiai nukentėjo Eglyno gatvės gyventojo namas, jam žala padaryta didžiausia“, – sakė V.Džėja.

VIDEO: Biržuose šalinami audros padariniai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min