Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 12d. 12:05

Biudžetinės įstaigos nuomoja savo patalpas

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai

Daugelis biudžetinių įstaigų patalpas naudoja ne savo reikmėms, o tiesiog nuomoja. Tai nustatė Valstybės kontrolė, įvertinusi, kaip biudžetinės įstaigos valdo pastatus ir patalpas.

Valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė priminė, kad prieš pusantrų metų Seimas pasiūlė Vyriausybei paskirti institucijas, kurios būtų atsakingos už valstybės turto valdymo politikos formavimą ir įgyvendinimą, tačiau nei šio, nei kitų Seimo pasiūlymų efektyviau valdyti valstybės turtą Vyriausybė neįgyvendino. Pasak R.Budbergytės, biudžetinėms įstaigoms, valdančioms valstybei nuosavybės teise priklausančias patalpas, reikėtų nedelsiant išanalizuoti tokių patalpų nuomos sutarčių sąlygas ir inicijuoti valstybei nenaudingų sutarčių nutraukimą ar sąlygų pakeitimą, rašoma pranešime spaudai.

Nemaža dalis biudžetinių įstaigų joms priskirtų patalpų nenaudoja savo reikmėms ir jas nuomoja. Pastaraisiais metais už nuomą jos kasmet gaudavo daugiau kaip 20 mln. Lt, kuriuos galėjo naudoti savo reikmėms. Nustatyta, kad neretai nuomos sutartyse numatomos valstybei nenaudingos sąlygos. Patalpos išnuomojamos kelis kartus mažesne nei rinkos kaina, sutartyse nenumatomos nuomos kainos perskaičiavimo ir išankstinio sutarties nutraukimo sąlygos, jei tų patalpų prireiktų valstybės įstaigoms. Didelė dalis auditorių patikrintų įstaigų ilgam laikotarpiui išnuomotų patalpų ir ateityje neketina naudoti savo reikmėms. Tai rodo, kad šis turtas yra nereikalingas valstybės funkcijoms atlikti.

Nesant apibendrintos informacijos apie valstybei priklausančias patalpas ir jų poreikį, nėra galimybės jų racionaliai paskirstyti. Todėl dalis biudžetinių įstaigų patalpas nuomojasi. Kai kurios biudžetinės įstaigos patalpas nuomojasi ir tada, kai šalia įsikūrusios biudžetinės įstaigos savo patalpas pigiau nuomoja privatiems asmenims.

Biudžetinės įstaigos turi teisę patalpas perduoti panaudos pagrindais labdaros ir paramos organizacijoms, asociacijoms, politinėms partijoms, viešosioms įstaigoms, kurios vykdo visuomenei naudingą veiklą. Tačiau dauguma neatlygintinai patalpas gavusių įstaigų viešai neteikia jokios informacijos apie savo vykdomą visuomenei naudingą veiklą. Didelė dalis tokių patalpų yra prestižiniuose Vilniaus ir Kauno mikrorajonuose.

Temos: 1 Biudžetas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:57
26:35
00:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min