Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 17d. 14:53

Biudžetininkų atlyginimo bazinį dydį kitąmet žadama didinti euru

Pinigai
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Pinigai

Politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis į ikikrizinį 2009 metų lygį (183 eurų) kitais metais nebus atstatytas dėl koronaviruso krizės ir atlyginimų privačiame sektoriuje mažėjimo, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Linas Kukuraitis sako, kad kitais metais biudžetininkų atlyginimų bazinis dydis didės euru – iki 177 eurų.

„Iš tiesų taip, buvo politinis įsipareigojimas per šią kadenciją atstatyti bazinį dydį, tačiau COVID-19 kaip reikiant pakoregavo visus planus, taip pat ir finansines galimybes. (...) Mes turbūt neturime rimtos priežastie didinti (bazinį dydį – BNS) taip ženkliai, kaip kad planuota“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą teigė ministras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Linas Kukuraitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Linas Kukuraitis

Pasak L.Kukuraičio, bazinio dydžio didinti daugiau neleidžia ne tik koronaviruso pandemijos pasekmės, bet ir tendencijas darbo rinkoje.

„Skirtingai nuo viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio, kuris šiuo metu kyla 6 proc., privatus sektoriaus darbuotojų darbo užmokestis krenta ir matome neigiamas tendencijas. Todėl jau dabar, per pastaruosius kelerius metus, yra susiformavusi pakankamai didelis atstumas nuo viešojo sektoriaus darbuotojų ir privataus sektoriaus darbuotojo, kur anksčiau visą laiką, tas darbo užmokesčio lygmuo augdavo pakankamai nuosekliai.

Dabar atstumas yra pakankamai didelis. Tai rodo, kad viešojo sektoriaus darbo užmokestis per minimalius koeficientus, per optimizavimą ir kitomis priemonėmis auga labai sparčiai, net ir neatstačius bazinio dydžio“, – Seimo nariams aiškino ministras.

L.Kukuraičio teigimu, kolektyvinėse derybose su profesinėmis sąjungomis baigiama sutarti dėl vieno euro bazinio dydžio padidinimo.

Bazinės pareiginės algos didinimas palies visus valstybės tarnautojus, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojus, valstybės pareigūnus, teisėjus, karius ir valstybės politikus.

Skirtingai nuo viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio, kuris šiuo metu kyla 6 proc., privatus sektoriaus darbuotojų darbo užmokestis krenta ir matome neigiamas tendencijas.

Tarp šių darbuotojų patenka ir pedagogai, ikimokyklinio ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų auklėtojai, socialiniai darbuotojai.

Seimas pareiginės algos bazinį dydį maždaug 180 tūkst. valstybės tarnautojų 2020 metams pernai padidino trimis eurais – iki 176 eurų, užpernai – dviem eurais.

Pareiginės algos bazinį dydį kasmet nustato Seimas, tvirtindamas biudžetą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

01:16
50:52
01:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min