Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Blaivyklos neturinti Klaipėda ieško, kur nuo rudens žvarbos paslėpti girtuoklius

Girtuoklius iš pakelių surinkę pareigūnai neturi kur jų vežti.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Girtuoklius iš pakelių surinkę pareigūnai neturi kur jų vežti.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Taurelės mėgėjams – gera žinia iš uostamiesčio savivaldybės. Valdininkai ieško vietos, kur galėtų įkurti blaivyklą, kad žvarbiu oru gatvėmis šlitiniuojantys girti asmenys nesušaltų. Tiesa, tokia įstaiga prieš daugiau nei dešimtmetį uostamiestyje egzistavo. Joje padauginę klaipėdiečiai buvo ir apnakvindinami, ir išblaivinami. Tačiau pristigus lėšų ir nesutarus, kas turi finansuoti blaivyklos išlaikymą, įstaiga buvo uždaryta.

Glaudžiasi ligoninių priimamuosiuose

Pro šiltų kabinetų langus rudenėjančią  Klaipėdą stebintiems  valdininkams, atrodo, pagailo miesto pakampes ramstančių ar kur papuola snaudžiančių girtutėlių  klaipėdiečių. Savivaldybė nusprendė kitų metų biudžete ieškoti lėšų blaivyklai.

Iš uostamiesčio pakampių surinkti neblaivūs asmenys dažniausiai pristatomi į ligoninių priimamuosius. 

Įrengti ją atsakingus pareigūnus spaudžia medikų skundai dėl žiemą ligoninių priimamuosius užplūstančių neblaivių asmenų. Gatvėje rastų girtų klaipėdiečių greitosios medicinos pagalbos ekipažai neturi kur vežti, tad pristato į ligonines.

„Tai yra mūsų piliečiai ir mes privalome jiems suteikti pagalbą. Vienintelė vieta, kur greitosios pagalbos medikai gali transportuoti girtą asmenį, yra ligoninės. Į jas vežami žmonės  nė kiek nesipriešina. Jie įvertina, kad priimamajame galės šiltai pernakvoti, prasiblaivyti ir nekliudomi išeiti“, – pasakojo Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė.

Nakvynės namai – ne blaivykla

Klaipėdos nakvynės namuose girtuokliai  nelaukiami. Įstaigai priklauso pora filialų. Viename iš jų benamiai gali apsistoti ilgėliau. Tačiau į nakvynės patalpas privalo grįžti blaivūs. Kitame įstaigos filiale, kur benamiai gali prisistatyti  ir be jokių dokumentų, ir su kvapeliu – 52 vietos nakvynei. Tačiau  savivaldybės pareigūnai nenori nakvynės namų paversti blaivykla.

„Svarstomas buvo šitas variantas. Tačiau galimybių nakvynės namuose prisiglausti neblaiviems asmenims nėra. Tokiai paslaugai teikti keliami tam tikri reikalavimai. Ir specialią patalpą reiktų atskirti, ir apsauga pasirūpinti, ir  medicinos pagalba turėtų būti užtikrinta. Vis dėlto, kalbame apie alkoholio padauginusius žmones, kuriems gali sveikata sušlubuoti, ar jie patys gali pradėti agresyviai elgtis“, – svarstė Klaipėdos savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė.

Prieš kelerius metus Klaipėda jau skelbė konkursą neblaivių asmenų laikino apnakvindinimo paslaugoms teikti, tačiau neatsirado nė vieno, norinčio pasirūpinti uostamiesčio girtuokliais. 

Girtų klaipėdiečių nakvynei – 200 tūkst. litų per metus

Vietos, kur būtų suvežami girti asmenys, savivaldybės pareigūnai nenori vadinti blaivykla. Tai, jų teigimu, būtų tik laikino apnakvindinimo paslauga. Išblaivinimo procedūros čia nebūtų atliekamos. Už nakvynę valstybės socialines garantijas turintiems asmenims mokėti nereikėtų. Sąskaitos būtų pateikiamos tik tiems, kas nemoka jokių mokesčių.

Dairydamiesi vietos blaivyklai, Klaipėdos savivaldybės pareigūnai svarsto, kad pakaktų patalpų, kur prigulti ir prablaivėti vienu metu galėtų 8 žmonės. Tam per metus prireiktų maždaug 200 tūkst. litų.

Pati savivaldybė tokios paslaugos neteiktų – skelbtų konkursą paslaugų tiekėjui parinkti. Toks jau buvo paskelbtas prieš kelerius metus, tačiau neatsirado nė vieno verslininko, norinčio pasirūpinti uostamiesčio girtuokliais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min