Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Blakių“ siūlo ieškoti ir prezidentūroje

Prezidentūra
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Prezidentūra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas teigia, kad Lietuvoje nėra pakankamos „blakių“ įvežimo ir prekybos kontrolės.

Kaip pranešė LNK žinios, A.Anušauskas pasiūlė patikrinti, ar yra „blakių“ prezidentūroje, Vyriausybės rūmuose ir kituose valstybinėse įstaigose. Tačiau premjeras A.Kubilius tokią iniciatyvą supeikė. Jis sakė, nežinantis, kiek rimtai galima vertinti pasakojimus apie tai, „kaip Butkevičius plaktuku „blakes“ daužė. Be to, A.Kubilius sakė nežinantis, kiek tai kainuotų. jei milijonus, tuomet kiekvienas tokį patikrinimą turėtų atlikti savo sąskaita.

A.Anušauskas: „Trūksta „blakių“ kontrolės“

Po to, kai praėjusią savaitę žiniasklaida paviešino informaciją, neva du aukšti operatyvininkai galėjo suklastoti teismo medžiagą, Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos bei NSGK nariai nusprendė susipažinti su Valstybės saugumo departamento veiklos metodais.

Susitikime dalyvavęs A.Anušauskas neneigė, kad įsigilinti į operatyvininkų veiklą paskatino žiniasklaida. „Šitas patikrinimas buvo planuotas, prieš savaitę. Darbą planuojame iš anksto. Bet informacija spaudoje jį gali ir suaktyvinti“, - „15min“ sakė A.Anušauskas.

Jis teigė, kad susitikime daugiausia dėmesio buvo skiriama pareigūnų veiklos kontrolei. „Pažiūrėjome, kaip darbas iš šono atrodo – kaip dokumentus tvirtina, kokie terminai, procedūros, kur gali būti kontrolės spragos. Tai pirmiausia, galiu pasakyti, kontrolė smarkiai siejasi su ribotais resursais. Pavyzdžiui, prokuratūrai trūksta techninių priemonių. Antras dalykas – skiriasi kontrolės lygis, priklausomai nuo pobūdžio. Jei vyksta tyrimas, kontrolės daugiau, pradėtų bylų – kontrolės yra, bet mažiau“, – sakė A.Anušauskas.

Paklaustas apie privačių asmenų pasiklausymą, NSGK pirmininkas teigė, kad telefoninių pokalbių pasiklausymai yra smarkiai ribojami, tačiau trūksta „blakių“ kontrolės. „Telefoninių pokalbių pasiklausymo įrangos naudojimas privatiems interesams yra ribojamas. Neleidžiama bet kam bet ko klausyti, įvesti bet kokį numerį. Praktiškai neįmanoma. O su „blakėmis“ – kitas dalykas. Jų licencijavimas nekontroliuojamas, galima nesunkiai įvežti... Tik naudoti negalima, yra numatyta atsakomybė. Bet tik jei „pagautų už rankos“ bausti gali“, – pastebėjo A.Anušauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min