Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 19d. 16:54

Blogėjant finansinei situacijai, daugėja sukčiavimo atvejų

Kreditinės kortelės
„Scanpix“ nuotr. / Kreditinės kortelės

Lietuvoje pastebima tendencija, kad blogėjant finansinei šalies situacijai, daugėja įvairiausių sukčiavimo atvejų.

Tarp jų pastaruoju metu pasitaiko nusikaltimų, susijusių su greitaisiais kreditais. Vis labiau populiarėjant šiai paslaugai, kyla ir su tuo susijusių pavojų. Greitaisiais kreditais ima domėtis ir įvairūs sukčiai. Jie, radę ar pavogę kitų žmonių asmens tapatybės dokumentus, gali niekieno netrukdomi kito asmens vardu atsidaryti sąskaitą banke ir tai padėtų pasinaudoti bendrovių, teikiančių greituosius kreditus, paslaugomis. Pasinaudojus svetima tapatybe gali būti paimta net iki kelių kreditų, teigiama pranešime spaudai.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija įspėja žmones būti itin budrius ir saugoti savo dokumentus, kuriuose esama asmens duomenų, o ypač naudojamus asmens tapatybei nustatyti, tokius kaip Lietuvos Respublikos piliečio pasas ar asmens tapatybės kortelė. Praradus minėtus dokumentus raginame kuo skubiau kreiptis į policiją, kad būtų sustabdytas dokumentų galiojimas.
Dar kartą norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad itin svarbu saugoti ir įvairius bankinius dokumentus, korteles, sąskaitų numerius, slaptažodžius, niekam jų neatskleisti, net šeimos nariams, giminėms ar draugams.

Jokiu būdu neleiskite kitiems asmenims naudotis savo internetine bankininkyste, neleiskite daryti pavedimų iš savo sąskaitos. Populiarėjant elektroninėms paslaugoms, identifikavimuisi elektroninėje erdvėje, sukčiavimo atveju asmuo gali ne tik prarasti pinigus iš sąskaitos, bet jo vardu sukčius gali prisiimti įvairiausių finansinių įsipareigojimų pačiam sąskaitos savininkui to nė nežinant.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min