2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 27

BNS: svarbiausi ketvirtadienio įvykiai

BNS pateikia svarbiausių ketvirtadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą.
Koronavirusas
Koronavirusas / 123RF.com nuotr.

Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje patvirtinti 36 COVID-19 atvejai. Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 27 žmonės, vienas atvejis įvežtinis iš Britanijos, aštuonių žmonių užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Latvijoje nustatyti šeši užsikrėtimo atvejai, Estijoje – 14, Lenkijoje – 887, Baltarusijoje – 191, Rusijoje – 4711.

Mokytojų tyrimai. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad šalies mokytojus numatoma tirti greitaisiais testais dėl koronaviruso. Savivaldybėms Vyriausybė ketina perduoti testų, kad būtų galima ištirti apie 70 proc. mokytojų. Tyrimai pedagogams nebus privalomi. Ministerija taip pat žada, kad artimiausiu metu daugiau dėmesio bus skiriama židinių tyrimams, tačiau mažinamos profilaktinių tyrimų apimtys.

Savitarna furšetuose. Viešojo maitinimo įstaigoms vėl leista taikyti savitarnos principą ir lankytojams patiems įsidėti maisto, tačiau vadinamojo „švediško stalo“ metu bus reikalaujama laikytis saugaus atstumo ir aprūpinti lankytojus apsaugos priemonėmis.

123rf.com nuotr./Bufetas viešbutyje
123rf.com nuotr./Bufetas viešbutyje

Situacija Baltarusijoje:

  • Minsko centrinėje Nepriklausomybės aikštėje prie Vyriausybės rūmų trečiadienio vakarą buvo išvaikyti protesto akcijos dalyviai. Į mitingą buvo susirinkę apie tūkstantis žmonių. Dalį protestuotojų OMON daugiau kaip pusvalandžiui uždarė Raudonojoje bažnyčioje. Baltarusijos katalikų bažnyčia pasmerkė tokį teisėsaugos elgesį. Iš viso trečiadienį Baltarusijoje buvo sulaikyta apie 30 žmonių.
  • Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pranešė, kad Aliaksandro Lukašenkos prašymu Rusijoje suformuotas teisėsaugos institucijų darbuotojų rezervas, kuris būtų panaudojamas, jei situacija Baltarusijoje taptų nekontroliuojama. Interviu valstybinei televizijai V.Putinas taip pat užsiminė, kad krizė galėtų būti išspręsta Baltarusijai įvykdžius konstitucinę reformą, po kurios būtų surengti nauji prezidento ir parlamento rinkimai.
  • Europos Sąjungos šalių ambasadoriai Minske bendru pareiškimu pasmerkė opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos suburtos Koordinacinės tarybos narių persekiojimą. Tarybos narė Maryja Kalesnikava, iškviesta į apklausą Tyrimų komitete, atsisakė duoti parodymus. Diena anksčiau taip pat pasielgė Nobelio literatūros premijos laureatė Sviatlana Aleksijevič. Dviem Koordinacinės tarybos nariams buvo skirta po 10 parų arešto už nesankcionuotų mitingų organizavimą ir nepaklusimą pareigūnų įsakymams.
  • A.Lukašenka apkaltino Lenkiją siekiu užgrobti vakarinę Gardino sritį, tačiau nepateikė jokių įrodymų. „Matote tuos pareiškimus, jog jeigu Baltarusija subyrės, Gardino apskritis atiteks Lenkijai. Jie apie tai jau atvirai kalba“, – per vyriausybės pasitarimą pareiškė A.Lukašenka. Lenkija tokias kalbas kategoriškai atmeta, o kritikai kaltina A.Lukašenką ieškant įsivaizduojamo išorės priešo, kad nukreiptų dėmesį nuo vidaus problemų.
  • Baltarusijos valstybinės trąšų gamintojos „Hrodna Azot“ streiko komiteto pirmininkas Juryjus Ravavas išvyko į Lenkiją. Jis pranešė, kad jį nesėkmingai bandė sulaikyti civiliais rūbais apsirengę teisėsaugininkai, po to jis kelias dienas slapstėsi, kol galiausiai kirto sieną ir Lenkijoje pasiprašė prieglobsčio.

NBA boikotas. Prieš rasinę nelygybę ir policijos pareigūnų žiaurumą pasisakantys NBA krepšininkai iš „Milwaukee Bucks“ komandos atsisakė rungtyniauti, o NBA sustabdė atkrintamąsias varžybas. Precedento neturintį boikotą sukėlė incidentas, kai baltasis policininkas Kenošos mieste Viskonsine iš arti paleido šūvių seriją į juodaodį, kai šis neklausydamas pareigūnų nurodymų bandė sėsti į automobilį.

Nuosprendis žudikui. Naujojoje Zelandijoje dvi mečetes užpuolęs ir 51 musulmoną maldininką nužudęs ekstremistas Brentonas Tarrantas nuteistas kalėti iki gyvos galvos be teisės sušvelninti bausmę. 29 metų rasistas B.Tarrantas pernai kovą pradėjo šaudyti į penktadieninėms pamaldoms susirinkusius musulmonus dviejose mečetese Kraistčerčo mieste. Pasaulį sukrėtęs jo išpuolis truko 20 minučių.

Uragano grėsmė. Galingas uraganas „Laura“ pasiekė sausumą Luizianoje Jungtinių Valstijų pietuose. Meteorologai perspėja, kad jis gali sukelti staigius potvynius ir padaryti katastrofiškos žalos.

Komisaro sprendimas. Atsistatydino Europos Sąjungos prekybos komisaras Philas Hoganas. Jis sulaukė kritikos dėl koronaviruso prevencijos taisyklių pažeidimo, kai per kelionę į gimtąją Airiją dalyvavo parlamentarų golfo draugijos vakarienėje. Airio pareigas laikinai perims latvis Europos Komisijos vicepirmininkas Valdis Dombrovskis.

Kaukės Paryžiuje. Prancūzijos vyriausybė paskelbė, kad kaukių dėvėjimas taps privalomas visame Paryžiuje.

Pokyčiai „TikTok“. Kinijos trumpų vaizdo įrašų platformos „TikTok“ vadovas Kevinas Mayeris pranešė atsistatydinantis iš pareigų. Jis apie tai paskelbė didėjant įtampai tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų. Vašingtonas siekia apriboti platformą, motyvuodamas tuo, jog ji gali būti kinų žvalgybos įrankis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min