TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Bohemiečiai“ blizgino apleisto kino teatro „Lietuva“ patalpas (nuotraukos)

Talkos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Talkos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio mėnesį buvusio kino teatro „Lietuva“ patalpos prikeliamos antram gyvenimui – čia vyks elektroninės operos fantazija „XYZ“. Iki to laiko pastate vyksta intensyvūs švarinimosi darbai – šeštadienį organizuotoje talkoje pasirodė ir patys operos solistai.

Talkoje pasirodė būrys „bohemiečių“ su savo atžalomis ir bičiuliais: kruopščiai pastato langus plovė operos solistė Joana Gedmintaitė, visiems vadovavo režisierė Dalia Ibelhauptaitė, netoliese sukosi ir solistas Rafailas Karpis. Į talkos pabaigą atskubėjo ir operos solistė Asmik Grigorian su sūnumi Nojumi, nešini saldainių talkos dalyviams. Kad visiems būtų linksmiau darbuotis, lauke muzikinį pasirodymą surengė muzikinės „Silence“ šeimos nariai Leonas Somovas ir Few Nolderis.

Režisierė D.Ibelhauptautė teigė sekusi užsienio šalių pavyzdžiu ir panorusi didelę nenaudojamą erdvę pritaikyti meno projektui. Šiuo metu bohemiečių planuose naujam gyvenimui prikeltose patalpose numatytas vienas renginys, kuris bus parodytas lapkričio 6 dieną, tačiau galbūt ne paskutinis. Pirmąjį lapkričio šeštadienį čia įvyks elektroninės operos fantazija „XYZ“, kurioje jaunieji bohemiečiai, operos solistai su ryškiausiais Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjais atliks 24 arijas ir duetus iš pačių žymiausių operų.

„Mes įpratome Lietuvoje padaryti planus dvidešimčiai metų į priekį, bet mes nežinome ir negalvojame, kas bus rytoj. Man dabar rūpi tik tiek, kad lapkričio 6 dieną čia būtų švaru, gražu, šilta, o kaip bus po to – parodys pats gyvenimas. Jeigu šis projektas bus sėkmingas ir jeigu visi žmonės, atsakingi už šį pastatą matys, kad čia nevyksta jokios revoliucijos, o tiesiog menininkai rodo savo darbus, tai galbūt ši erdvė turės ilgesnį gyvavimą, kol išsispręs pastato likimas“, – vylėsi D.Ibelhauptaitė.

Čia pinigų nėra, kaip ir nėra politikos – čia viskas yra menui, jaunimui. Norime, kad būtų viltis, kad jauni menininkai jaustų, kad jie turi vietą, kur jie gali ateiti ir įgyvendinti kūrybinius projektus.

Švarinimosi darbai buvusiose kino teatro patalpose vyksta jau tris savaites, jų metu išvežta apie 20 tonų statybinių šiukšlių. „Čia buvo viskas išgriauta – atrodė, lyg pastatas būtų po atominio karo“, – baisėjosi režisierė, pirmą kartą išvydusi patalpas. Buvusiame kino teatre aukštuminių statybos darbų ekspertai jau sutvarkė visas lubas, kad pastate būtų saugu.

Privatizuoto pastato patalpos bohemiečiams laikinai buvo suteiktos nemokamai mainais į tais, kad bus sutvarkytos.

„Labai svarbu pasakyti, kad prie šio projekto prisidėjo nepaprastai daug firmų, organizacijų, individų, kurie mums suteikė paramą ir dirbo iš geros valios. Čia pinigų nėra, kaip ir nėra politikos – čia viskas yra menui, jaunimui. Norime, kad būtų viltis, kad jauni menininkai jaustų, kad jie turi vietą, kur jie gali ateiti ir įgyvendinti kūrybinius projektus. Lietuvoje – provincialus mąstymas, kad geras menas gali būti ten, kur patiesti raudoni kilimai ir didelės krištolinės „liustros“. Bet taip nėra“, – tvirtino D.Ibelhauptaitė.

Režisierė tikisi, kad lapkritį elektroninėje operos fantazijoje apsilankys daugiau jaunimo – galimybė pasirodyti „Lietuvos“ kino teatre, kur tilps net 1000 žiūrovų, leidžia parduoti bilietus žemesnėmis kainomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min