Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Botanikos parkui ir kempingo statybai – Ūkio ministerijos dėmesys

Kempingas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kempingas
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekiant gerinti viešąją turizmo infrastruktūrą, ūkio ministro įsakymu į valstybės planuojamų turizmo projektų sąrašą įtraukti 27 nauji turizmo projektai, kuriems numatoma skirti Europos Sąjungos lėšas.

Tarp šių projektų du itin aktualūs Palangai – jau kitąmet planuojama pradėti  Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracijos ir pritaikymo viešosioms reikmėms antrojo etapo bei kempingo Nemirsetoje įrengimo darbus.

Nemirsetoje siekiama įrengti Europos Sąjungos standartus atitinkantį kempingą, kuriame vietiniai ir užsienio turistai galės gauti ne tik apgyvendinimo, bet ir maitinimo, laisvalaikio organizavimo, aktyvaus poilsio ir kitas paslaugas. Tai bus svarbus objektas, padedantis plėtoti ekonominės klasės apgyvendinimo infrastruktūrą Palangoje bei sukuriantis palankesnes sąlygas aktyviam poilsiui ir skatinantis atvykstamąjį bei vietinį turizmą.

Preliminari šio  projekto, kuris bus įgyvendinamas Europos Sąjungos lėšomis, vertė – 4 mln. litų. Darbus planuojama pradėti kitąmet, jie užtruks dvejus metus.

Įgyvendinant Botanikos parko rekonstrukcijos ir pritaikymo viešosioms reikmėms antrąjį darbų etapą siekiama kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos bei kitoms viešosioms reikmėms, skatinant turizmo sezoniškumo mažėjimą. Europos Sąjungos lėšomis planuojama sutvarkyti tvenkinio krantą ir sutvirtinti dugną, įrengti bei atnaujinti vandentiekio, elektros apšvietimo tinklus, sutvarkyti didįjį parterį, restauruoti fontaną F1, sutvarkyti pavėsines, ledainę ir kitas mažosios architektūros formas, atnaujinti, įrengti ūkio – buities ir lietaus nuotekų sistemas, atnaujinti tvoras, sutvarkyti rožyną, želdinius, atlikti kitus žemės darbus. Projekto, kuris bus pradėtas įgyvendinti kitąmet, vertė – 3 mln. litų, preliminari veiklų įgyvendinimo trukmė – 3 metai.

Pasak Palangos mero Šarūno Vaitkaus, minėti projektai kurortui yra prioritetiniai. „Labai džiaugiuosi, kad jie buvo įvertinti Ūkio ministerijos“, – sakė kurorto vadovas.

Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, kad Palanga iki šiol neturi modernaus kempingo, tad valstybės dėmesys šiam klausimui itin svarbus. „Savo ruožtu Savivaldybė yra parengusi detalųjį planą, suformavusi ir įregistravusi žemės sklypą Nemirsetoje. Dabar rengiamas techninis projektas. Manau, kad pavasarį bus pradėti darbai“, – kalbėjo meras.

Kurorto vadovas taip pat pasidžiaugė Ūkio ministerijos dėmesiu Botanikos parkui. „Tai vienas iš gausiausiai lankomų objektų Palangoje. Bus įrengtas modernus apšvietimas, mažoji architektūra, atlikti kiti darbai, kurių dėka parkas bus dar patrauklesnis turistams“, – sakė meras. 
Visus pateiktus turizmo projektus vertino darbo grupė, kurią sudarė Prezidentūros, Vyriausybės, Kultūros, Aplinkos ir Ūkio ministerijų atstovai. Vertindama projektus, darbo grupė atsižvelgė į Valstybinio turizmo departamento išvadas dėl projektų svarbos turizmui. Vienas svarbiausių projektų vertinimo kriterijų buvo paslaugų kompleksiškumas. Prioritetas taip pat buvo teikiamas projektams, planuojamiems įgyvendinti kurortuose bei kurortinėse teritorijose ir Nacionalinėje turizmo plėtros 2010-2013 m. programoje išskirtose didžiausio turistinio potencialo teritorijose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min