Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bradauskas: valstybei žalos nėra, jei automobilį iš šeimos įmonės nuomoju pigiai

Bronius Bradauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bronius Bradauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialdemokratas Bronius Bradauskas aiškina, kad nuomodamasis automobilį iš savo įmonės valstybei žalos nedaro.

Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nusprendė, kad B.Bradauskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

Pažeidėjas aiškino, kad savuoju „Mercedes E270“ jau važinėja aštuntus metus. „Žiūrint populiariai, kaip ir žiniasklaida rašo, nuomojausi iš savo žmonos. Bet draudimo kompanija yra juridinis asmuo, aš sumokėjau visus mokesčius kaip priklauso. Tą sutartį nutraukiau ir sudariau naują su „Mercedes“ centru, bet jaučiu, kad taip padariau didesnę žalą valstybei nei prieš tai“, – Seimo etikos sargams aiškinosi B.Bradauskas.

Jis sutartį su draudimo įmone „Lamantinas“, kurios generalinė direktorė yra jo žmona, o jam pačiam priklauso dalis akcijų, dėl automobilio nuomos nutraukė spalio 1 dieną. Šio „Mercedes“ nuomai B.Bradauskas per pirmąjį šių metų ketvirtį išleido 6200 Lt, per antrą – 3000 Lt, o per trečią – 4500 Lt, t. y. iš viso 13 700 Lt.

Sutaupiau 5 tūkstančius litų"

Seimūnas teigė, kad šiuo metu už automobilio nuomą moka apie 2000 Lt per mėnesį. „Per devynis mėnesius dabar sumokėsiu 18 tūkst. Lt, prieš tai buvo 13 tūkst. Lt. Vadinasi, valstybei sutaupiau penkis tūkstančius litų“, – savo teisumu neabejojo socialdemokratas.

Pasak jo, viešųjų ir privačių interesų pažeidimas būtų tada, jei jis stengtųsi daryti įtaką kokių nors teisės aktų priėmimui, esą todėl jis visada, kai yra svarstomi klausimai, susiję su draudimu, nusišalina nuo balsavimo.

Tačiau etikos sargų teisumu įtikinti nepavyko. Komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas teigė, kad jei būtų vadovaujamasi tokia logika, tai parlamentarai biurus nuomotųsi iš savęs, t. y. už savo pačių butą mokėtų 100 Lt nuomą ir aiškintų, kad valstybei taip geriau, nes nereikia mokėti 200 Lt ir nuomotis iš kitur.

Gali grėsti apkalta

EPK vienbalsiai nusprendė, kad B.Bradauskas supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Šį sprendimą etikos sargai perduos Seimo valdybai, kuri toliau spręs socialdemokrato likimą. Jei bus patvirtinta, kad interesai buvo supainioti, šiam parlamentarui gali grėsti apkalta.

Seimo etikos sargų nemalonės socialdemokratas sulaukė ne tik dėl privačių ir viešųjų interesų supainiojimo. Jis automobilio nuomai skirtus pinigus naudojo atgaline data, t. y. pirmąjį pusmetį deklaravęs, kad automobiliui neišleidžia nė cento, trečiame ketvirtyje paprašė išmokėti 9200 Lt už praėjusiais ketvirčiais apmokėtas sąskaitas.

Parlamentarams draudžiama savo veiklai naudoti sutaupytas praėjusio ketvirčio lėšas, todėl jam teko šiuos pinigus grąžinti į biudžetą. Taip pat valdyba gali priimti sprendimą, kuriuo įgaliotų grąžinti ir likusius automobilio nuomai skirtus pinigus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min