Tiesiogiai
2022 11 21, 11:39

Brakonierių įžūlumas: paimti 56 neleistini žvejybos įrankiai

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė du neteisėtos žvejybos atvejus Lazdijų rajono Dusios ir Metelių ežeruose. Žala gamtai siekia daugiau nei 4 tūkst. eurų, taip pat paimti 56 neleistini žvejybos įrankiai ir neteisėtai pagautos žuvys, rašoma departamento pranešime žiniasklaidai.
Žvejyba
Žvejyba / 123RF.com nuotr.

Aplinkosaugininkai vykdydami reidą Lazdijų rajone sulaikė du asmenis, gaudžiusius žuvį 2 statomaisiais tinklais Metelių ežere. Tinklininkai neteisėtos žvejybos metu buvo sugavę 10 kg ešerių, 86 kg kuojų ir 1 lydeką. Už jiems teks atlyginti žala žuvų ištekliams – 1680 eurų.

Taip pat pareigūnams apžiūrėjus vienam iš pažeidėjų priklausantį rūsį, rastas 41 tinklas ir 1 ežerinė gaudyklė (venteris).

Tos pačios dienos vakarą aplinkosaugininkai sulaikė dar du asmenis, pastačiusius 2 statomuosius tinklus ir 10 ūdų Dusios ežere. Už neleistinais žvejybos įrankiais sugautas 9 lydekas, 1 lyną, 11 kg kuojų ir 10 kg pažeidėjams teks atlyginti 2575 eurų žalą.

„Aiškinantis visas neteisėtos žvejybos aplinkybes paaiškėjo, kad visai šalia vienas kito esančiuose ežeruose neteisėtą žvejybą vykdę asmenys susiję giminystės ryšiais. Vienas iš sulaikytų asmenų Metelių ežere ir kitas asmuo išaiškintas Dusios ežere buvo tėvas ir sūnus. Labai gaila, kad vis dar sutinkame tokių pavyzdžių, kai brakonieriavimas perduodamas iš kartos į kartą, todėl raginame pastebėjus neteisėtos žvejybos atvejus kuo skubiau pranešti telefonu 112“, – sako Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.

Už padarytus pažeidimus visiems 4 asmenims gresia baudos iki 300 eurų, taip paimti tinklai, ežerinė gaudyklė, ir ūdos.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min