Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 11d. 20:22

Brandos egzaminai: nesklandumų buvo, bet...

Bausmės gresia ne tik platinantiems, bet ir įsigyjantiems tarnybos paslaptimi laikomas brandos egzaminų užduotis.
G.Savickio/BFL nuotr. / Šiemet brandos egzaminus laikė apie 40 tūkst. abiturientų.

Ketvirtadienį geografijos mokykliniu egzaminu baigėsi pagrindinė valstybinių ir mokyklinių brandos egzaminų sesija. Šiemet egzaminus laikė apie 40 tūkst. abiturientų. Jų metu rimtų pažeidimų nustatyta nebuvo, tačiau techninių nesklandumų pasitaikė, o keletas mokinių buvo nubausti už bandymą naudotis mobiliaisiais telefonais.

Kaip 15min.lt sakė Nacionalinio egzaminų centro (NEC) atstovas ryšiams su visuomene Arūnas Malinovskis, egzaminų sesija praėjo ramiai, rimtų pažeidimų nustatyta nebuvo. „Tiek bendradarbiaujant su policija, tiek patiems stebint interneto erdvę, tiek kalbantis su mokiniais signalų apie galimą užduočių nutekėjimą nebuvo“, – sakė A.Malinovskis.

Vis dėlto, pasak jo, techninių sutrikimų buvo užfiksuota. Viename Druskininkų egzaminų centrų buvo per anksti atplėšti vokai su antrąja lietuvių kalbos brandos egzamino užduotimi. Tačiau pažeidimas operatyviai užfiksuotas ir policijai pasaugojus atkirptus vokus iki tol, kada jie turėjo pasiekti laikančiuosius, egzaminai vyko įprasta tvarka.

Kiti pasitaikę nesklandumai buvo kiek mažesni. „Buvo atvejų, kai mokiniai užmiršdavo asmens dokumentus ar nebuvo įtraukti į laikančiųjų egzaminą sąrašus, tačiau viskas greitai buvo išspręsta“, – tikino NEC atstovas.

Be to, jis pastebėjo, kad šiemet, kaip ir ankstesniais metais, buvo keletas atvejų, kai mokiniai egzaminų metu bandė naudotis mobiliaisiais telefonais. Tokie drąsuoliai, pagal nustatytą tvarką, buvo pašalinti iš egzamino ir šiemet jo perlaikyti negalės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min