Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brangs ir valdiškas būstas

Didesnes pajamas turinčioms šeimoms gyventi valdiškame bute gali tapti per brangu.
Juliaus Kalinsko/15 min.lt nuotr. / Didesnes pajamas turinčioms šeimoms gyventi valdiškame bute gali tapti per brangu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Savivaldybių butuose gyvenančių šeimų laukia permainos. Nauja tvarka verčia perskaičiuoti jų mokamą nuomos mokestį. Vieniems jis mažės, kitiems gyventi valdiškame būste taps per brangu.

Nuo rugpjūčio 23 dienos įsigaliojo Vyriausybės nutarimas, kuriuo patvirtinta nauja valstybės ir savivaldybių gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio apskaičiavimo tvarka.
Iki šiol galiojusi tvarka leido savivaldybėms, valstybinėms įstaigoms ir organizacijoms, turinčios gyvenamųjų patalpų, nuomos mokestį skaičiuoti savaip. Ši teisė atimta.

Klaipėdos miesto savivaldybės specialistai prognozuoja, kad nuomos mokestis turėtų didėti, nes jis jau tampa komercinio pobūdžio. Asmenims ir šeimoms, kurioms būstas išnuomotas pagal Valstybės paramos įstatymą, įsigaliojusį nuo 2003 metų, lengvatinis mokesčio koeficientas bus taikomas automatiškai. Kitiems, kurių yra dauguma ir kuriems patalpos suteiktos anksčiau, lengvatinis mokesčio koeficientas bus taikomas tik tuo atveju, jeigu jie deklaruos savo arba šeimos turtą ir pajamas, o šie neviršys Vyriausybės nustatytų dydžių.

Keičiasi ir nuomos mokesčio lengvatų taikymo tvarka. Ir čia savivaldybėms palikta mažiau teisių.
„Anksčiau mes buvome nustatę tvarką, pagal kurią šimto procentų lengvatą taikėme tiems, kurie naudojasi būsto išlaidų kompensacijomis ir gauna socialines pašalpas, tačiau nuo šiol didžiausią mokesčio lengvatą galėsime taikyti tik socialinio būsto nuomoninkui ir tik tuo atveju, jeigu jis arba jo šeimos narys yra netekęs darbingumo, jeigu yra pensininkas, turintis specialiųjų poreikių, taip pat tiems, kurių pajamos ne didesnės kaip 12 valstybės remiamų dydžių

„Vyriausybė nenumatė pereinamojo laikotarpio, tai mus šokiravo. Savivaldybė šiuo metu turi beveik 2 tūkst. gyvenamųjų patalpų, tam, kad pasiruoštume taikyti naujas formules, pakeistume kompiuterinę programą, suvestume visų patalpų duomenis reikės nemažai laiko, todėl patys numatėme pereinamąjį laikotarpį“, - aiškino Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė.
Iki sausio 1 dienos nuomininkai gaus sąskaitas su senąją tvarka apskaičiuotu nuomos mokesčiu. Nuo sausio mokestis bus perskaičiuojamas, atsižvelgiant į numatytas lengvatas.

Preliminariais skaičiavimais, savivaldybės butų, esančių Irklų ir Karlskronos gatvių sankirtoje, nuomininkams mokestis, pritaikius lengvatinį koeficientą, mažės.
Jau galima teikti prašymus ir pajamų bei turto deklaracijas savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriui. Išsamesnė informacija teikiama tel. 39 60 25.
Šiuo metu eilėje socialinio būsto laukia 2 187 asmenys.
2007 metais Valstybės kontrolė atliko socialinio būsto nuomos ir plėtros auditą visose didžiųjų ir keliose mažesniųjų miestų savivaldybėse. Ji parodė, kad valstybė nepajėgi vykdyti socialinio būsto plėtros.

Įsigaliojus naujajai tvarkai netrukus turėtų paaiškėti, kiek socialiai remtinų šeimų gyvena valdiškuose butuose. Mat neterminuotas sutartis turintys nuomininkai pagal senąją tvarką neprivalėjo deklaruoti turto. Tie, kurie nebepateks į lengvatas gaunančiųjų gretas, turės mokėti daugiau.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min