Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brazauskas: valdininkų skaičiaus mažinimas – didžiulė klaida

Algirdas Brazauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Brazauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs šalies vadovas Algirdas Brazauskas šeštadienį vykusiame socialdemokratų partijos tarybos suvažiavime kritikavo konservatorių valdžios veiksmus. Ypač jam užkliuvo mokesčių reforma bei valdininkų skaičiaus mažinimas.

Pasak A.Brazausko, dabar didelė dalis ekonomikos pasitraukė į šešėlį, todėl nėra žinomi tikslūs verslo pasiekiami rezultatai. Jo nuomone, krizę galima įveikti tik gerinant sąlygas smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriame sukuriama daugiausiai darbo vietų ir sumokama daugiausiai mokesčių tiek į valstybės, tiek į „Sodros“ biudžetą.

Biudžeto trūkumas – milžiniškas

A.Brazauskas įsitikinęs, kad pajamas į biudžetą galima padidinti ne mokesčių kėlimu, o didinant pačią mokesčių mokėtojų bazę – t.y. kuriant naujas darbo vietas ir išsaugant dabartines.

Pasak jo, 2007-2008 metais, kai mokesčiai buvo mažesni, į biudžetą buvo surenkama 20-24 mlrd.Lt, o šiemet esą bus surinkta apie 13-14 mlrd.Lt – t.y. dvigubai mažiau nei anksčiau.

Valdininkų skaičiaus mažinimas – klaida

Kaip dar vieną didžiulę klaidą socialdemokratų garbės pirmininkas įvardino valdininkų etatų mažinimą. Esą konservatoriai, prisidengdami ekonominiu sunkmečiu, atleidžia kvalifikuotus specialistus, todėl nebeliks kam valdyti valstybę.

„Valdininkų skaičių reikia sumažinti, bet kieno sąskaita? Jei dešimtimis atleidžiami tarnautojai, ministerijų sekretoriai,  kurie turi didelės patirties, išmoko angliškai kalbėti, tai yra didžiulis nuostolis“, – žiniasklaidai aiškino A.Brazauskas.

Kirkilas taip pat klydo

Jis pripažino, kad  buvusi Gedimino Kirkilo Vyriausybė taip pat darė klaidų. Viena jų – milijardinis „Sodros“ deficitas, atsiradęs po pensijų padidinimo iki 800 Lt. „Čia buvo padaryta klaida – negalima buvo tikintis ko nors gero ateityje formuoti tokį biudžetą“, – kalbėjo politikas.

A.Brazausko nuomone, šiuo metu opozicijoje esantys socialdemokratai turėtų aiškiau formuoti savo poziciją, paruošti tikrai stiprų dokumentą su rekomendacijomis, kaip įveikti krizę.Valdininkų skaičių reikia sumažinti, bet kieno sąskaitą? Jei dešimtimis atleidžiami tarnautojai, ministerijų sekretoriai kurie turi didelės patirties, išmoko angliškai kalbėti, tai yra didžiulis nuostolis, – aiskino A.Brazauskas

Toks dokumentas, vadinamoji alternatyvi Vyriausybės programa, jau yra ruošiama. Joje socialdemokratai siūlo  daugiau dėmesio skirti infrastruktūros gerinino, transporto sektoriaus bei ES lėšų naudojimo klausimams, taip pat peržiūrėti kai kuriuos mokesčius, ypač smulkiajam verslui. Šią programą artimiausiu laiku ketinama pabaigti ir pasiūlyti valdantiesiems.

Valdymą pasiruošę perimti bet kada

„Gal ją atidžiai perskaitys ir kai kurios idėjos jiems patiks ir pakvies sėstis už stalo ir pradėti kalbėtis, kuriuos dalykus reiktų pirmiau įgyventi, kuriuos vėlesniam laikotarpiui“,  – vylėsi socdemų pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Paklaustas, ar socialdemokratai būtų pasiruošę dabar perimti valstybės valdymą iš taip kritikuojamų konservatorių, A.Butkevičius tikino, kad politikas visada turi būti tam pasiruošęs. „Kalbamės, modeliuojam, ką darytume rytoj, jei reikėtų perimti valdžią. Kalbamės su „Tvarka ir teisingumu“,  „Darbo“ frakcija, kalbamės ir su kitomis .Bet kol kas mūsų (opozicijos – 15min.lt) skaičius tik 56“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min