Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2016 01 07 /16:20

Briuselyje duotas startas Vilniaus policijos viršininko misijai į Ukrainą

Lietuvos policijos pareigūno pasirinkimas vadovauti ES patariamajai misijai Ukrainoje – didelis Lietuvos įvertinimas, ketvirtadienio popietę skelbia Užsienio reikalų ministerija.
Linas Linkevičius ir Kęstutis Lančinskas, paskirtas naujuoju Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje vadovu.
Linas Linkevičius ir Kęstutis Lančinskas, paskirtas naujuoju Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje vadovu. / URM nuotr.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas paskirtas naujuoju Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje vadovu.

„Džiaugiuosi, kad ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Federica Mogherini ES patariamosios misijos Ukrainoje vadovu pasirinko Kęstutį Lančinską, puikų Lietuvos policijos profesionalą, 1992–1998 m. dirbusį Lietuvos diplomatinėje tarnyboje. Tai, kad jau dviejų ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos (BSGP) misijų Rytų kaimynystėje vadovavimas patikėtas lietuviams, yra puikus Lietuvos užsienio reikalų ir vidaus reikalų tarnybų įvertinimas“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Tobulins policiją, pasienio apsaugą, kalėjimus

Sausio 7  d. ES Tarybos Politiniame ir saugumo komitete priimtas sprendimas nuo 2016 m. vasario 1 d. ES Patariamosios misijos Ukrainoje vadovu paskirti Kęstutį Lančinską. Tai jau antroji ES misija Bendrosios saugumo ir gynybos politikos (BSGP) srityje, kuriai vadovauja lietuvis, po to, kai 2014 m. gruodžio 16 d. ES stebėjimo misijos Gruzijoje vadovu tapo Lietuvos diplomatas, ambasadorius Kęstutis Jankauskas. 

Europos Sąjungos patariamoji misija (EUAM) Ukrainoje yra neginkluota civilinė patarėjų misija, kuri padeda Ukrainai rengti ir įgyvendinti civilines saugumo sektoriaus reformas. Atsižvelgdama į Ukrainos vyriausybės prašymą, ES Taryba 2014 m. liepos 22 d. sprendimu įsteigė šią iš ES valstybių narių deleguojamų ekspertų sudarytą misiją, kuri nuo 2015 m. liepos 1 d. veikia visu operaciniu pajėgumu.

EUAM strategiškai pataria, padeda planuoti ir remia Ukrainos teisės priežiūros institucijų ir agentūrų (policijos, pasienio apsaugos, kalėjimų ir saugumo tarnybų), teisės viršenybės institucijų (teismų sistemos ir prokuratūros) reformas ir padeda Ukrainai stiprinti valdymą kovos su korupcija, žmogaus teisių, viešojo administravimo ir strateginės komunikacijos klausimais.

Ukrainoje šiuo metu dirba daugiau kaip 10 aukšto lygio Lietuvos ekspertų. Virgilijus Valančius vadovauja ES projektui dėl paramos vykdant Ukrainos teisingumo sektoriaus reformą. Buvęs EK komisaras Algirdas Šemeta vadovauja Ukrainos verslo ombudsmeno tarnybai. Ambasadorius Vaidotas Verba vadovauja ESBO projektų koordinatoriaus biurui. Lietuviai ekspertai dirba ES delegacijoje Kijeve, ES paramos Ukrainai grupėje, Ukrainos vyriausybės kanceliarijoje, kitose Ukrainos institucijose.

Karjeros šuolis ar priverstinis pasitraukimas?

Pastaruoju metu Vilniaus apskrities VPK viršininkas K.Lančinskas buvo atsidūręs tarnybinių patikrinimų taikiklyje. Tiesa, du 2 iš 3 baigėsi be rezultatų, trečiasis patikrinimas dar tęsiamas.

Užkulisiuose kalbama, kad K.Lančinską nepalankiai vertina dabartinis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, anksčiau ėjęs generalinio komisaro pareigas.

Kalbėta, esą dar vadovaudamas Policijos departamentui, S.Skvernelis ieškojo būdų, kaip pakeisti Vilniaus policijos viršininką. 

Vis dėlto ketvirtadienį 15min tiesioginėje konferencijoje dalyvavęs vidaus reikalų ministras šiuos svarstymus paneigė.

„Džiaugiuosi už Lančinską ir linkiu jam geriausios sėkmės“, – S.Skvernelis diplomatiškai kalbėjo suprantantis, kad buvęs jo pavaldinys rūpinasi savo karjeros tęsiniu.

Savo ruožtu komisaras K.Lančinskas išvakarėse interviu 15min teigė, kad sostinės policiją palieka ramia širdimi, nes yra subūręs stiprią komandą, galinčią pasirūpinti visuomenės saugumu.

Padėties, kaip Generalinėje prokuratūroje, ilgai gyvenusioje be vadovo, K.Lančinskas taip pat nebijo – jo nuomone, potencialių kandidatų į Vilniaus apskrities policijos viršininkus netrūksta, o konkursą laimės geriausias.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius