Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 16d. 08:55

Briuselyje prezidentė dalyvaus ES vadovų tarybos posėdyje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Karolio Kavolėlio / BFL nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvaus Europos vadovų taryboje. Dvi dienas vyksiančiame posėdyje ES valstybių vadovai aptars ES sutarties keitimo sąlygas, kurios leistų įsteigti nuolatinį paramos mechanizmą nuo krizės nukentėjusioms šalims.

Šalies vadovė pabrėžė, kad toks nuolatinis paramos mechanizmas suteiktų finansinę pagalbą euro zonos šalims, kurios dėl krizės patyrė finansinių sunkumų, ir neleistų destabilizuoti visos euro zonos. Stipri ES, stabilus euras ir gerai funkcionuojančios ES finansinės rinkos, pasak Prezidentės, yra bendras Lietuvos ir visos Europos interesas.
 
„Litas jau dabar susietas su euru, Lietuva ateityje rengiasi tapti euro zonos nare, todėl bet kokie sunkumai euro zonoje daro neigiamą poveikį ir mūsų valstybei", – kalbėjo Prezidentė.

Pasak Lietuvos vadovės, būtina taip pat užtikrinti efektyvų jau egzistuojančių finansinės paramos ne euro zonos šalims mechanizmų funkcionavimą.

Prieš ES vadovų tarybos posėdį įvyks Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių (NB6) vadovų ir premjerų susitikimas, kuriame bus aptarti aktualūs Baltijos jūros regionui klausimai ir pasirengimas vadovų tarybos posėdžiui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

02:37
01:14:11
00:36

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min