Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bronis Ropė: ne gražių skaičių, o tikro dialogo reikia Lietuvai

Bronis Ropė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Bronis Ropė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybei nusprendus nuo spalio pirmosios minimalią algą didinti iki 1035 Lt (300 eurų), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys Bronis Ropė laišku kreipėsi į premjerą Algirdą Butkevičių. Laiške atkreipdamas dėmesys, kad iš anksto nederintas su savivaldybėmis sprendimas negali gulti ant savivaldybių pečių.

„Minimalios algos didinimas, socialinės atskirties mažinimas yra sveikintinas. Tačiau būtina pažymėti, kad šis žingsnis daromas savivaldybių sąskaita. Tokiu būdu pažeidžiami tiek Lietuvos, tiek tarptautiniai teisės aktai“, – sako B.Ropė.

Pasak Europos Parlamento nario, apvalus trijų šimtų eurų skaičius yra gražus, tačiau ne skaičiaus apvalumas turi būti Vyriausybės rūpestis. Šiuo metu savivaldybės yra įsiskolinusios daugiau nei 400 milijonų litų. Todėl Vyriausybė, prieš imdamasi bet kokių sprendimų, privalo konsultuotis su savivaldybėmis ir kompensuoti didėjančius įsipareigojimus.

Minimalios algos didinimas, socialinės atskirties mažinimas yra sveikintinas. Tačiau būtina pažymėti, kad šis žingsnis daromas savivaldybių sąskaita.

„Europos Vietos savivaldos chartijos 9 straipsnis numato, kad savivaldos organų finansiniai ištekliai turi būti proporcingi nustatytiems įsipareigojimams. Taip pat Chartija įpareigoja Vyriausybę laiku ir tinkamai konsultuotis planuojant bei sprendžiant visus savivaldą liečiančius klausimus. Akivaizdu, kad Lietuvoje šiuo metu taip nėra daroma. O centrinės valdžios vienašališki sprendimai riboja savivaldybių finansinius pajėgumus ir griauna gyventojų pasitikėjimą vietos savivalda“, – tvirtina B.Ropė.

Jei Vyriausybė nerastų lėšų šioms išlaidoms kompensuoti, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys B.Ropė neatmeta galimybės imtis ryžtingų žingsnių Europos Parlamente, atkreipiant dėmesį, kad Lietuva negali pažeisti pačios ratifikuotų tarptautinių įsipareigojimų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min