2012-02-16 16:30

Bronislawas Komorowskis ir Dalia Grybauskaitė asmeniškai rūpinsis bendrais energetiniais projektais

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su proginio vizito į Vilnių atvykusiu Lenkijos prezidentu Bronislawu Komorowskiu. Valstybės atkūrimo dienos minėjime dalyvavusiam B.Komorowskiui šalies vadovė padėkojo už lenkų tautos sveikinimą Lietuvos žmonėms. Prezidentai taip pat aptarė galimybes stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, ypač energetikos ir saugumo srityse, teigiama išplatintame pranešime spaudai.
Dalia Grybauskaitė ir Bronislavas Komorovskis
Dalia Grybauskaitė ir Bronislawas Komorowskis / Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

„Dar pernai su Lenkijos prezidentu sutarėme skirti daugiau dėmesio dvišaliam bendradarbiavimui. Šiandien nusprendėme valstybių vadovų lygiu asmeniškai rūpintis dujų ir elektros jungčių projektų įgyvendinimu", - teigia prezidentė.

Šalies vadovė taip pat pasiūlė Lenkijai prisijungti prie Lietuvoje įsteigto Energetinio saugumo centro, kurio tikslas prisidėti prie bendro NATO narių energetinio saugumo ir išmaniosios gynybos užtikrinimo.

Lietuva ir Lenkija sutarė koordinuoti šalių pozicijas saugumo politikos ir priešraketinės gynybos klausimais rengiantis pavasarį vyksiančiam NATO vadovų susitikimui Čikagoje.

Lenkijos prezidentas Vasario 16-osios minėjime Vilniuje lankėsi prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą