Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 23d. 19:41

Bronius Bradauskas priveikė Evaldą Gustą: Kaišiadorių turgus tapo valstybinės svarbos objektu

Bronius Bradauskas
„Scanpix“ nuotr. / Bronius Bradauskas

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas socialdemokratas Bronius Bradauskas nė neslepia, kad mynė ir mynė takus pas ūkio ministrą, partijos kolegą Evaldą Gustą, kol vargais negalais įtikino jį į Ūkio ministerijos investicijų programą įtraukti turgaus paviljono Kaišiadoryse statybas. Pasak B.Bradausko, turgų jo rinkimų apygardoje valstybė turi pastatyti dėl to, kad verslininkams to daryti neapsimoka, o savivaldybė būti gera turgaus bobutėms neturi už ką.

Valstybės investicijų programoje, kuri praėjusią savaitę pateikta Seimui ir turi būti patvirtinta iki metų pabaigos, numatyta, kad Ūkio ministerija kitais metais už beveik 800 tūkst. litų (232 tūkst. eurų) statys turgaus paviljoną Kaišiadoryse.

Finansų ministras Rimantas Šadžius, trečiadienį lankydamasis opozicinės konservatorių frakcijos posėdyje Seime, negalėjo paaiškinti, kodėl turgavietė Kaišiadoryse tampa valstybinės svarbos projektu.

Finansų ministras Rimantas Šadžius, trečiadienį lankydamasis opozicinės konservatorių frakcijos posėdyje Seime, negalėjo paaiškinti, kodėl turgavietė Kaišiadoryse tampa valstybinės svarbos projektu kartu su, pavyzdžiui, Valdovų rūmais.

Ūkio ministerija ketvirtadienį atsakymo, kodėl Kaišiadorių turgų reikia statyti už valstybės pinigus, 15min.lt nepateikė.

Ėjo ir kaulijo

Tačiau B.Bradauskas nieko neslepia. Turgus Kaišiadoryse – jo projektas, kurį labai sunkiai, bet šiemet jau pagaliau pavyko prastumti.

„Prisidėjau. Ėjau, kaulijau visų. Čia jau mes vargstam šešerius ar septynerius metus. Darbai šiemet pradėti ir, tikiuosi, kitąmet bus baigti. Ne visai lengvai ministrą įtikinau, bet įtikinau. Čia yra palikta tokia idiotiška tvarka, kad visos investicijos turi palįsti po ministerijos kepure.

15min.lt montažas/BFL nuotr./Bronius Bradauskas
15min.lt montažas/BFL nuotr./Bronius Bradauskas

Tai va, su ta ministerija ir susiderėjau, kad bus statyba. (…) Dabar visi eina pas ministrus, nes jie skirsto pinigus pagal objektus. Tai dauguma Seimo narių varsto ministerijų ir ministrų duris“, – neslėpė, kad Ūkio ministerijos investicijų plane Kaišaidorių turgus atsirado jo iniciatyva, B.Bradauskas.

Ėjau, kaulijau visų. Ne visai lengvai ministrą įtikinau, bet įtikinau, – didžiavosi B.Bradauskas.

Jis tvirtino, kad Kaišiadorims šios statybos labai svarbios, nes šiuo metu stovinčius prekystalius kaišiadoriškiai vadina „mažaisiais Gariūnėliais“.

„Stovi dabar keli mediniai paviljonukai ir moteriškės, atėjusios ten parduoti savo užaugintų daržovių, po lietum, vargšės, su celofanais užsidengusios turi stovėti. Į mane jos kreipėsi ne kartą prašydamos pagalbos ir pagaliau mes tą turgų pastatysime šiaip taip, targavoti bus patogu“, – gyrėsi B.Bradauskas.

Valstybinis turgus

Kitų miestų turgaviečių valstybė pati nestato – jos atnaujinamos savivaldybių arba verslininkų lėšomis. Tačiau B.Bradauskas tvirtina, kad Kaišiadorių turgaus paviljonui reikia padaryti išimtį.

„Pati savivaldybė neturi pinigų pastatyti, jie tik prie projektavimo truputį pridėjo, bet statyba turės eiti iš valstybės investicijų programos“, – paaiškino Seimo narys.

Paklaustas, kodėl turgaus statyti nesiėmė pats, turtingiausias Lietuvos Seimo narys B.Bradauskas pripažino paskaičiavęs, kad to daryti neapsimokėtų.

Negali iš jų imti didesnio mokesčio. Neapsimoka, niekas to turgaus neišlaikys, – iš anksto žino B.Bradauskas.

„Turgais aš netargavoju. Juk negali imti iš jų didelio mokesčio, nes ten žmoneliai per dieną uždirba gal kokius dešimt litų tik. Negali iš jų imti didesnio mokesčio. Neapsimoka, niekas to turgaus neišlaikys“, – skaičiavo parlamentaras.

Pasak B.Bradausko, pastatytas turgus bus perduotas valdyti Kaišiadorių seniūnijai, o paskui galbūt ir privatizuotas, jei atsiras koks pageidaujantis asmuo.

Kaišiadorių savivaldybė turgaus statyboms už valstybės pinigus jau daugiau nei pasirengusi. Šiemet buvo baigti visi projektavimo darbai ir net konkurso būdu atrinktas statytojas – įmonė „Struktūra“.

Jos pasiūlyme numatoma, kad turgaus statybos kainuos 1,3 mln. litų.

Tai – beveik 500 tūkst. litų daugiau, nei statyboms numatoma skirti pagal Valstybės investicijų programą.

Turgaus bobučių džiaugsmas

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis teigia, kad valstybei turgus Kaišiadoryse toli gražu ne būtiniausia investicija.

Jis pripažįsta, kad politikai kartu su valstybės biudžetu „prastūminėdami“ savo rinkimų apygardų lygio projektus dažniausiai galvoja ne apie naudą šaliai, bet tikisi politinių dividendų.

„Politikai dažniausiai išsirenka tokius projektus, kurie gali duoti daugiausia „politinių dividendų“. Deja, Lietuvoje toks rinkėjų „pamaloninimas“ valstybės biudžeto lėšomis yra įprasta praktika, kurios politikai ne tik neslepia, bet ir ja didžiuojasi. Tam tikra prasme tai yra rinkėjų bei bendruomenių kaltė – jie pasiduoda tokiam papirkinėjimui ir tokių priešrinkiminių dovanų jiems užtenka“, – apgailestavo N.Mačiulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min