Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bronius Bradauskas ragina aktyviau medžioti šernus

Šernai šalia kelio Vilnius-Utena
15min.lt skaitytojas Mantas / Šernai šalia kelio Vilnius-Utena
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkos ministerija vis dar nežino, nuo ko krito šernai Alytaus rajone. Ministras Valentinas Mazuronis penktadienį susitiko su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) pirmininku Broniumi Bradausku ir aptarė situaciją dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmės. B.Bradauskas ragina medžiotojus aktyviau medžioti šernus.

„Pirmiausia norime sulaukti atsakymų iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  dėl Alytaus rajone kritusių šernų. Vis dar neaišku nuo ko krito šie gyvūnai. Neturėdami patikimos informacijos ir skubėdami, galime prisidaryti daugiau problemų nei jų yra“, – pranešime cituojamas V.Mazuronis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tebetiria kelių kritusių šernų Alytaus rajone kraujo mėginius. Šernai rasti sąlyginai nedidelėje teritorijoje.

Kaip 15min.lt sakė tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė, išvados bus savaitgalį arba pirmadienį.

Ministras ir LMŽD pirmininkas B.Bradauskas sutarė, kad viešai kreipsis į visus šalies medžiotojus, ypač medžiojančius pasienio ruožuose su Baltarusija, ir paragins aktyviau medžioti šernus.  Taip pat bus rekomenduota nebenaudoti šunų medžioklėse varant, nes jie plačiai išsklaido gyvūnus, šie palieka savo įprastas vietas ir pasklinda didesniame plote.

LMŽD pirmininkas atkreipė dėmesį griežtai laikytis veterinarinių reikalavimų medžioklėse – sudorojus gyvūną, pasirūpinti, kad atliekų nepasiektų kiti gyvūnai, duobės būtų patikimai uždengiamos. „Taip pat palaikau ministerijos siekius pažaboti brakonierius, nes jie nelegaliai sumedžiotų gyvūnų atliekas dažniausiai palieka atvirose vietose. Tai taip pat gali daryti įtaką kiaulių maro plitimui“, – teigia B. Bradauskas.

V.Mazuronis taip pat pabrėžė, kad nežiūrint taisyklėse nustatyto leidimo leisti šernus medžioti ištisus metus. „Išlieka ir etiniai motyvai – medžiotojai neturėtų medžioti šernių atsivedusių jauniklius, nes jaunikliai būtų pasmerkti kankinančiai mirčiai“, – sako V. Mazuronis.

Susitikime akcentuota, kad medžiotojai, miško lankytojai pastebėję kritusius gyvūnus privalo nedelsiant apie juos pranešti vietiniams aplinkos apsaugos inspektoriams arba Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min