Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 3d. 15:44 , Atnaujinta: 2018 balandžio 3d. 15:50

Bronius Markauskas: mamai žemę tenka nuomotis iš 60 savininkų, jie keičiasi, o informaciją apie pokyčius sunku gauti

Bronius Markauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Bronius Markauskas

Komentuodamas antradienį 15min paskelbtą informaciją, kad didelį ūkį valdanti mama Sofija Markauskienė naudojasi svetima žeme ir nemoka nuomos, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pareiškė, kad jai reikia daug žemės – apie 200 hektarų, o ją tenka nuomotis iš 60 savininkų, kurie nuolat keičiasi. Informacijos apie pokyčius esą net oficialiame registre gauti sunkoka.

„Iššūkis būti viešu asmeniu ir turėti ūkininkę mamą ūkininkaujančią besiplečiančio didmiesčio priemiesčiuose“, – antradienį savo paskyroje „Facebook“ rašo ministras.

Komentuodamas 15min straipsnį, jis pareiškė, kad 15min šįryt nepasikuklino paversti jo kone žemgrobiu: „Nors iš tiesų tikrovė yra daug paprastesnė ir proziškesnė: mama Trušelių kaime, Klaipėdos rajone vis dar turi 60 karvių, kurioms išlaikyti, iš aplink Klaipėdą žemės turinčių savininkų nuomojasi apie 200 ha žemės.“

„Bėda ta, kad miestas plečiasi, žemėvalda smulkėja, žemės ūkio paskirties žemė virsta namų valdomis, tad norint išlaikyti pieno ūkį žemę tenka nuomotis iš kone 60 skirtingų savininkų, kurie dar ir nuolat keičiasi, o duomenų apie pokyčius netgi oficialiame registre gauti yra sunkoka. Kaip šiandien paaiškėjo tarp nuomotojų atsirado ir tokių, kurie jaučiasi nepelnytai nuskriausti. Galiu užtikrinti, kad jei taip ir nutiko – klaida nepiktavališka ir bus ištaisyta. Suprantu žemės savininką, kuris nori atlygio už naudojimąsi jo turtu, tik nesuprantu kodėl dėl to kreipiamasi ne į nuomininką, o į žiniasklaidą“, – rašė jis.

Svetimą žemę dirba 5 metus

Kaip skelbė 15min, ministro gimtojo Trušelių kaimo, kuriame gyvena jo mama, Danės gatvėje yra suformuoti 4 nedideli sklypai, kuriuose šeimininkauja B.Markausko šeima.

Registrų centro 15min pateiktais duomenimis, jie priklauso keturiems skirtingiems savininkams: du iš jų sklypus valdo paveldėjimo teise, kitiems dviem nuosavybė atkurta Apskrities viršininko įsakymu. Du iš šių plotų savininkų 15min patvirtino, kad B.Markausko šeima jais naudojasi 5–6 metus be jokių dokumentų ir net be žodinio leidimo.

Kad ministro šeimai nenuomoja savo sklypo, 15min patvirtino nuo 2012 metų paveldėjimo teise 1,0640 ha žemės plotą valdantis klaipėdietis Ramutis Lėlys.

Maža to, jis pats susimoka žemės mokestį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min