Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bruka mokamus kapaviečių sklypus

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Praėjusių metų pabaigoje sostinėje, Naujininkuose, atidarytose Liepynės kapinėse jau kelia nesutarimus. Vilniečiai skundžiasi, kad kapines administruojanti bendrovė primygtinai verčia išsipirkti brangias, jau įrengtas kapavietes, nors aplink apstu nemokamų.

„Neseniai teko laidoti mylimą žmogų ir atvykę į naujas kapines susidūrėme su atviru reketu. Iš mūsų primygtinai buvo reikalaujama pirkti įrengtą vietą laidojimui už 1,9 tūkst. Lt, nors kapinėse numatytos ir nemokamos vietos. Aiškinome kapinių vadovams, kad tiek pinigų neturime, bet tai jų neįtikino ir nemokamos vietos mums nesuteikė“, – „15min“ pasakojo vilnietis Vitaldas.

Liepynės kapines administruojančios bendrovės „Paplaujos paminklų dirbtuvės“ direktorius Audrius Džiovelis teigė, kad žmonėms suteikiama teisė rinktis, kur laidoti artimuosius – plyname lauke ar kvartaluose, kur kapavietės jau įrengtos ir sutvarkytos.

„Mūsų pareiga pasiūlyti geriausią produktą. Juk nepradėsi siūlyti nuo blogiausio“, – sakė jis.

Pasak Vilniaus savivaldybės Komunalinio ūkio poskyrio vedėjo Sauliaus Valicko, niekas neturi teisės primygtinai siūlyti ar reikalauti, kad kapavietė būtu perkama, kai pusė jų – nemokamos.

„Ši tvarka taikoma visiems vilniečiams“, – tikino S.Valickas.

Nemato skirtumų

Kapines prižiūrinčios įmonės vadovas tvirtino, kad dauguma žmonių renkasi nemokamas ir neįrengtas kapavietes. Anot jo, pavasarį įrengtų ir neįrengtų kapaviečių skirtumai išryškės.

„Iki įrengtų kapaviečių yra nutiesti ir iškloti takeliai, kapaviečių ribos atitvertos borteliais. Tuo metu iki neįrengtų kapaviečių reikia klampoti per pievas ir balas“, – aiškino A.Džiovelis.

Liepynės kapinių kapaviečių kainų savivaldybė dar nėra nustačiusi, tačiau pasak A.Džiovelio, jas pardavinėti nėra draudžiama.

„Orientuojamės į tą kainą, kurią turėtų svarstyti taryba – 1,850 tūkst. Lt už sklypą“, – aiškino jis.

Liepynės kapinėse laidojimui skirtas plotas užima 5 ha, o ateityje jis bus plečiamas dar iki 54 ha.

„Pagal sutartį su savivaldybe pusė kapaviečių turėtų būti įrengtos, o pusė – ne“, – teigė A.Džiovelis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kapinės
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min