Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Budinti vaistinė į Klaipėdą artimiausiu metu negrįš

Pagal įstatymą vaistinės privalo priimti tik senus psichotropinius vaistus, tačiau didieji vaistinių tinklai teigia priimantys bet kokius senus vaistus.
„15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr. / Vaistinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje dingus budinčiajai vaistinei, žmonės priversti ieškoti pagalbos kitais keliais.

Savivaldybė prieš daugiau nei penkerius metus nustojo pirkti visą parą veikiančios vaistinės paslaugą. Kurį laiką naktimis vaistų buvo galima nusipirkti „Akropolyje“ esančioje vaistinėje, tačiau vėliau ir ji nutraukė vėlyvąją prekybą.

„Iš gyventojų neturime jokių skundų ar pageidavimų, kad tokia įstaiga reikalinga. Iš pačių tada veikusios budinčios vaistinės darbuotojų atsiliepimai buvo tokie, kad naktinė prekyba yra nepaklausi, o pagrindiniai klientai būdavo narkomanai“, – „15min“ teigė Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė.

Anksčiau savivaldybė turėjo savo vaistinę, vėliau buvo apskaičiuota, kad kur kas pigiau pirkti paslaugą. Pastarąjį kartą tokiai paslaugai iš savivaldybės biudžeto buvo atseikėta 25 tūkst. Lt metams. „Nėra specialių reikalavimų, kad mieste būtinai turi būti visą parą dirbanti vaistinė. Mes nebepirkome paslaugos, nes atsirado savanoriai – „Eurovaistinė“. Bet dabar ir joje vaistai naktimis nebėra parduodami. Greičiausiai buvo per maža paklausa“, – svarstė J.Asadauskienė.

„Eurovaistinės“ atstovas Simas Lilas teigė, kad naktimis vaistinė Klaipėdoje nebedirba apie pusantrų metų. „Uždaryti buvo nuspręsta dėl to, kad ši paslauga nebuvo itin populiari, sulaukdavome nedidelio kiekio klientų. Paprastai užbėgdavo pritrūkę vaistų nuo peršalimo, temperatūros ar sustreikavus skrandžiui“, – sakė S.Lilas. Paklausus, ar ateityje nenumatoma atgaivinti naktinės vaistų prekybos, pašnekovas teigė, kad kol kas bendrovė to nekomentuoja.

Vėlyvu metu nutikus kokiai nelaimei, anot savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos J.Asadauskienės, galima išsikviesti greitąją. Taip pat uostamiestyje veikia budinti Gydytojo tarnyba, esanti Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centre, buvusioje III suaugusiųjų poliklinikoje.
 

Anot J.Asadauskienės, dėl budinčios vaistinės grąžinimo būtų svarstoma, jei būtų gauta gyventojų prašymų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min