Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2018 08 25

„Budraus Grifono“ pratybose savo įgūdžius tobulina Oro atakos valdymo grupės

Rugpjūčio 20-26 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone „Budraus Grifono“ pratybose treniruojasi Lietuvos kariuomenės Oro atakos valdymo grupės. Kariai ruošiasi kitą mėnesį Čekijoje prasidėsiančioms NATO didelio masto oro operacijų pratyboms „Platus kirtis“ (angl. „Ample Strike“), praneša Krašto apsaugos ministerija.
Pratybos
Pratybos / J. eil. Rūtos Šaltmerytės nuotr.

„Pratybos „Platus kirtis“ – tai kasmetinis renginys, kur Lietuvos kariuomenę atstovauja oro paramos vienetai ir Karinės oro pajėgos. Oro atakos valdymo grupė dalyvauja nuo 2013 metų ir jaučiamės sėkmingai įsilieję į NATO valstybių ratą vykdydami tokias užduotis ir dalyvaudami įvairaus pobūdžio pratybose. Pratybos pasižymi didele sąveika ir yra stiprus akstinas tobulėti“, – sako Generolo Romualdo Giedraičio Oro operacijų vyriausiasis karininkas kapitonas A.Bivainis.

Pratybų „Budraus Grifono“ metu Oro atakos valdymo grupės kariai atlieka taktinį Lietuvos kariuomenės Oro pajėgų lėktuvų užvedimą ant taikinių, naudodami radijo ryšį. Pasak karininko, Oro atakos valdymo grupės gali veikti tiek dienos, tiek nakties metu įvairiose operacinėse aplinkose.

Rugpjūčio mėn. pradžioje Lietuvos kariuomenės Oro atakos valdymo grupė taip pat dalyvavo pratybose Sakartvele.

„Pratybose Sakartvele parodėme lygį, kad galime iškart įsijungti į veiksmą su sąjungininkais. Susidorojome su iššūkiais, kurie reikalauja tam tikrų didesnių galimybių. Esame pasiruošę vykdyti oro operacijas ir oro procedūras įvairiuose formatuose – ne tik namuose, bet ir ekspedicinėse pratybose. Didžiausias ir našiausias bendradarbiavimas vyko su JAV ir Vokietijos kariuomenės vienetais“, – sakė kapitonas.

VIDEO: Pratybos "Budrus Grifonas"

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius