Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 vasario 24d. 11:02

Būkite atsargūs, pirkdami neaiškios sudėties medžiagas

Internetas
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Internetas
Narkotikų kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės įspėja, kad šiuo metu internetinėje prekyboje siūlomi produktai, pristatomi kaip „vonios druskos“, gali būti skirti svaiginimuisi. Jų sudėtyje gali būti medžiagų, sukeliančių psichoaktyvųjį poveikį ir rimtą grėsmę žmonių sveikatai, teigiama Narkotikų kontrolės departamento pranešime spaudai.

Grėsmė sveikatai

Pasak Departamento direktorės dr. Audronės Astrauskienės, Narkotikų kontrolės departamentas gavo duomenis, patvirtinančius, kad kitose Europos šalyse mažais kiekiais pardavinėjamos vadinamos „vonios druskos“, kuriose yra narkotinių medžiagų.

Užsienio šalys patvirtino, kad tam tikra medžiaga, esanti kai kuriose „vonios druskose“ jau sukėlė mirties atvejus, todėl šiais metais jos buvo uždraustos.

Klaidina jaunimą

„Departamentas kreipėsi į kompetentingas institucijas, kad būtų ištirta prekyba tokiais produktais ir, jei bus nustatytas juose esančių medžiagų žalingas poveikis sveikatai, prekyba bus uždrausta, – teigia A. Astrauskienė. – Informuojame visuomenę ir visų pirma norime atkreipti tėvų dėmesį, kad jie paaiškintų vaikams, jog ne visada internetu prekiaujama saugiais produktais.“

Pastebima, kad paaugliai, norėdami nusiraminti ar pagerinti nuotaiką, net nepagalvoję, pasiskaitę internete, suklaidinti pardavėjų ar draugų pateiktos informacijos, bando įvairias medžiagas naudoti ne pagal paskirtį.

Pardavėjai patikliam jaunimui tiesiog formuoja nuomonę „jei produktais prekiaujama internetu, jie yra nedraudžiami, vadinasi, ir nekenksmingi“. Kartais pardavėjai čia nepateikia arba klaidingai pateikia informaciją apie pardavinėjamų medžiagų paskirtį.

Siekiama griežtai kontroliuoti

Naujų psichoaktyviųjų medžiagų tiekimas į rinką rodo, kad ne visada chemijos ir farmacijos pramonės laimėjimai panaudojami žmonių sveikatai išsaugoti. Narkotikų kontrolės departamentas skubiai imasi priemonių, kad prekyba žmogaus sveikatai kenksmingomis medžiagomis būtų draudžiama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:33
01:15
05:25

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min