Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bulgarija išreiškė paramą Lietuvai dėl Michailo Golovatovo sulaikymo

Michailas Golovatovas
alphagroup.ru nuotr. / Michailas Golovatovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis rugpjūčio 1 dieną gavo Bulgarijos užsienio reikalų ministro Nikolajaus Mladenovo laišką, kuriame reiškiama parama Lietuvos pastangoms siekti teisingumo Sausio 13-sios byloje ir konstatuojama, kad šiuo metu galiojanti ES teisės normų sistema netarnauja šiam tikslui.

„14 drąsių vyrų ir moterų, kurie neteko gyvybių 1991 metų žiemą, niekada neturi būti pamiršti. Jų šeimos ir visa Lietuvos visuomenė turi teisę reikalauti teisingumo įvykdymo. Mes, demokratinės valstybės, esame atsakingos, kad tai būtų pasiekta“, – teigiama laiške, kuris taip pat adresuotas Austrijos užsienio reikalų ministrui Michaeliui Spindeleggeriui.

Laiško kopijos taip pat išsiųstos kitų Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrams ir Europos teisingumo komisarei Viviane Reding. 

N.Mladenovas pabrėžė, kad Austrijos institucijų sprendimas paleisti įtariamąjį Sausio 13-sios byloje Michailą Golovatovą atskleidė būtinybę stiprinti ES šalių narių konsultacijas dėl Europos arešto orderio vykdymo praktikos bei dėl 1995 m. Konvencijos dėl supaprastintos ekstradicijos tvarkos tarp ES šalių narių ir 1957 m. Europos konvencijos dėl ekstradicijos taikymo.

„Tikiuosi, kad Austrijos ir Lietuvos teisingumo ministrų įsteigta darbo grupė sėkmingai išaiškins Michailo Golovatovo suėmimo ir paleidimo aplinkybes bei panaikins visus nesusipratimus“, – rašoma Bulgarijos užsienio reikalų ministro laiške.

Paramą Lietuvos pozicijai dėl M.Golovatovo bylos taip pat yra pareiškusios Latvija, Estija, Čekija ir Lenkija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min