TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buriuotojai laimingi ir per speigus

Ventėje savatgalį varžysis ekstremalai.
Organizatorių nuotr. / Ventėje savatgalį varžysis ekstremalai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį Lietuvą pasieks du ciklonai nešantys pūgas Ventėje susirinkusiems ekstremalams.

„Šiuo žvarbiu žiemos laikotarpiu kai termometro stulpelis jau senokai nukritęs ir užstrigęs ties neįprastais skalės skaičiais, o sinoptikai žada pūgas, per kurias turėtų išnykti riba tarp žemės ir dangaus, daugelis žmonių svajoja apie šiltus vakarus prie židinio su spragsinčių malkų muzika ir karštos arbatos puodeliu rankose. Bet tik ne ekstremalai.”,– svarsto varžybų teisėjas Mindaugas „Bull” Čirvinskas.

Savaitgalį, sausio 30–31 dienomis Suomijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Švedijos aktyviausi buriuotojai renkasi į Extreme–sports.lt organizuojamas burlenčių Europos taurės (WWEC Winter Windsurfing Euro Cup 2010) antro etapo varžybas.

Varžybose ekstremalai lenktyniaus specialiomis ledrogėmis su burėmis. Tai vasarinio buriavimo burlentėmis žiemos alternatyva. Visas buriavimo procesas analogiškas buriavimui ant vandens tik mažesnė lenta plaukia ne vandens paviršiumi, o slysta ledu ant specialių pačiūžų. Šiomis ledrogėmis pasiekiami daug didesni greičiai nei vasarą vandenyje, todėl sportininkai priversti naudoti papildomas apsaugos priemones.

Numatomos rungtys – „Course Race” ir „Slalom”. „Course Race” – tai rungtis, kur startavę dalyviai laviruotėje  pasiekia prieš vėją esantį ženklą, tada dideliu greičiu leidžiasi pavėjui. Distancija gali būti trikampio arba keturkampio formos. Sportininkams tenka įveikti keletą ratų, kurių kiekį nustato teisėjai įvertinę realias trasos ir vėjo sąlygas. Laimi tas, kuris pirmasis įveikęs visą distancija kerta finišo liniją. Šioje rungtyje svarbu ne tik fizinis sportininkų pasiruošimas, burės bei lentos valdymo įgūdžiai, bet ir taktika, sugebėjimas numatyti kiekvieną vėjo gūsį, reaguoti į kiekvieną vėjo krypties pasikeitimą.

„Slalom” – tai klasikinė rungtis, kurioje pučiant šoniniam vėjui reikia lenktyniaujant apvažiuoti du ženklus „aštuoniuke“ (dėl to ir atsirado slalomo pavadinimas). Laimi buriuotojas, kuris pirmasis įveikia visą distanciją ir kerta finišo liniją. Slalomo rungtyje galutinį rezultatą labiausiai nulemia posūkių atlikimo technika ir greitis tiesiosiose. Slalomo varžybos vyksta mažesnėje erdvėje lyginant su Course Race, todėl sukelia daugiau emocijų dalyvių ir žiūrovų tarpe.
Jeigu oro sąlygos bus palankios gali būti vykdoma “Speed” rungtis, kurioje sportininkai tiesiąja siekia greičio rekordų.

Šių Europos Taurės varžybų etapai vyksta Suomijoje, Latvijoje, Estijoje, o nuo pernai rengiami ir Lietuvoje. Suomijoje vyko pirmasis šių metų WWEC varžybų etapas, bet dėl vėjo trūkumo lenktynės neįvyko, todėl galima teigti, kad Lietuvos etapas Ventėje bus pirmasis šį sezoną. Pasibaigus žiemos sezonui visų etapų rezultatai bus susumuoti ir taip nustatyti galutiniai varžybų nugalėtojai bei prizininkai.

„Windsurfing” – tarptautinis žodis, reiškiantis buriavimą ant lentos gaudant vėją rankose laikoma bure, lietuviškai: burlenčių sportas. Žiemą tikri šio sporto fanatikai tikrai nesnaudžia. Specialiomis rogėmis pritaikytomis ledui ar sniegui bei su tomis pačiomis vasarą naudojamomis burėmis lekia ant užšąlusių vandens telkinių gaudyti vėjo. Jiems nebaisus šaltis, nebaisios pūgos, nebaisūs vėjai. Kuo daugiau vėjo – tuo geriau! Didesnis vėjas reiškia didesnį greitį, aštresnius pojūčius bei atotrūkį nuo kasdieninės rutinos. Tai garantuoja laimingas šypsenas buriuotojų veiduose.

Varžybos vyks ties laisvalaikio ir poilsio centru „Ventainė“. Šeštadienį rungtynės prasidės 11.30 val., sekmadienį – 12 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min