Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Burlaivių sutiktuvės – su nuostaba ir plojimais

Sekmadienį į savo tradicinę vietą grįžo „Meridianas“.
G.Kubiliūtės ir M.Pociaus nuotr. / Sekmadienį į savo tradicinę vietą grįžo „Meridianas“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pajūrio gyventojai bei ankstyvą rudenį čia besisvečiuojantys atvykėliai buvo palepinti burlaivių pasirodymais. Viena iš atrakcijų tapo ir „Meridiano“ sugrįžtuvės į jam įprastą vietą Danės krantinėje.

Sekmadienį gerokai pavėlavęs į Klaipėdos Kruizinių laivų terminalą atplaukė antrasis pasaulyje pagal dydį mokomasis burinis laivas „Kruzenshtern“. Kaip „15min“ sakė viešosios įstaigos „Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras“ atstovas Kipras Paldauskas, burlaivis vėlavo dėl nepalankių oro sąlygų. Jis turėjo atplaukti 9 val. ryte, bet Kruiziniame laivų terminale pasirodė popiet.

„Kruzenshtern“ yra ne tik plaukiojanti burlaivių istorijos dalis, bet atlieka ir buriavimo mokymo veiklą. Jo įgulą sudaro Valstybinės Baltijos žvejybos laivyno akademijos kursantai. „Kruzenshtern“ nuolat dalyvauja „The Tall Ships‘ Races“ regatose ir yra laukiamas laivas visuose pasaulio uostuose.

Klaipėdoje šis laivas svečiuosis iki pirmadienio ryto.

Sekmadienio popietę pasitiktas pakrantėje susirinkusių žiūrovų plojimais į savo tradicinę vietą grįžo Klaipėdos simboliu laikomas „Meridiano“ burlaivis. Jis vėl buvo prišvartuotas Danės krantinėje prie Biržos tilto.

Skleidžia ekoidėjas

Šeštadienį iš Stokholmo į Klaipėdą atplaukė XIX a. dvistiebis burlaivis „Tre Kronor af Stockholm“. Jame buvo surengtos paskaitos apie ekologijos svarbą vaikams, dalyvaujantiems asociacijos „Mentor Lietuva“ žalingų įpročių prevencijos programoje. Laive tai pat pakviesti apsilankyti ekologijos idėjomis besidomintys Lietuvos verslininkai.

Šis dvistiebis burlaivis pastatytas 1857-aisiais Švedijoje ir išsiskyręs manevringumu. Jis naudotas kaip karo laivas ir savo tarnystę baigė po 65 metų. Naujam gyvenimui šis brigas prikeltas 1995-aisiais.

„Tre Kronor af Stockholm“ Baltijos jūra plaukioja skleisdamas ekologines idėjas, skatindamas diskusijas apie aplinkosaugą, siekdamas stiprinti Baltijos jūros šalių gyventojų sąmoningumą, reikalingą saugant ir tausojant Baltijos jūrą. Išplaukęs iš Stokholmo ir aplankęs Klaipėdą, brigas toliau keliaus į kaimyninės Latvijos Liepojos ir Rygos uostus, Estijos Piarnu ir Talino uostus, o tuomet sugrįš į Stokholmą. Iš viso laivo kelionė Baltijos jūra truks 20 dienų.

G.Kubiliūtės ir M.Pociaus nuotr./Į Klaipėdą atplaukė antrasis pasaulyje pagal dydį mokomasis burinis laivas Kruzenshtern.
G.Kubiliūtės ir M.Pociaus nuotr./Į Klaipėdą atplaukė antrasis pasaulyje pagal dydį mokomasis burinis laivas „Kruzenshtern“.
G.Kubiliūtės ir M.Pociaus nuotr./Savaitgalį į Klaipėdą užsuko burlaivis Tre Kronor af Stockholm, kurio misija skleisti žinias, susijusias su ekologija.
G.Kubiliūtės ir M.Pociaus nuotr./Savaitgalį į Klaipėdą užsuko burlaivis „Tre Kronor af Stockholm“, kurio misija skleisti žinias, susijusias su ekologija. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min