Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bus aiškinamasi apie galimas 4 Seimo narių sąsajas su urėdijomis

Miškininkų ir urėdų piketas prie Seimo
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Miškininkų ir urėdų piketas prie Seimo
Šaltinis: BNS
1
A A

Seimo etikos sargai aiškinsis, kaip su urėdijų ar medienos perdirbimo veikla susiję keturi Kaimo reikalų komiteto nariai - konservatorius Kazys Starkevičius, „darbietis“ Petras Čimbaras, liberalas Juozas Baublys ir „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius.

Šie parlamentarai aršiausiai pasisakė prieš Vyriausybės siūlomą urėdijų pertvarką, jos projektą svarstant komiteto posėdyje.

Etikos ir procedūrų komisija tokį sprendimą priėmė antradienį, apsvarsčiusi Kaimo reikalų komiteto pirmininko „valstiečio“ Andriejaus Stančiko prašymą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Petras Čimbaras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Petras Čimbaras

„Komiteto pirmininkas mano, kad komiteto nariai, turėdami interesų, atstovaudami labai stipriai kitos pusės nuomonei – nereformuoti tas urėdijas – galėjo turėti viešų ir privačių interesų ir tą nustatyti privalo mūsų komisija – ar iš teisų jie susiję ar gali kilti interesų konfliktas ir ar turėjo Seimo nariai vengti tų konfliktų“, – po komisijos posėdžio žurnalistams sakė jos vadovė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.

Šie keturi parlamentarai ne kartą skundė A.Stančiką komisijai dėl įvairių pažeidimų. Vienus skundus komisija pripažino pagrįstais, kitus – ne.

Pasak jos, komisija aiškinsis, ar dėl šių parlamentarų veiksmų galėjo būti trikdomas komiteto darbas. Tyrimą komisija baigs rudenį.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis ir Vytautas Kamblevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis ir Vytautas Kamblevičius

V.Kamblevičius ir V.Baublys BNS tikino jokių ryšių su urėdijomis ir medienos perdirbimo įmonėmis neturintys. P.Čimbaras prisipažino turintis vienos medienos perdirbimo įmonės akcijų, šį faktą jis yra deklaravęs. Su K.Starkevičiumi antradienį BNS nepavyko susisiekti, nes jis komandiruotėje.

V.Baublys ironizavo turintis sąsajų su urėdijomis, nes ten dirba jo rinkėjai: „Ten dirba žmonės, kuriems atstovauju Seime, kurie mane rinko, jokia kita veikla nesu susijęs“.

V.Baublys BNS patikino, kad nei jis, nei jo artimieji ar giminaičiai miškų ūkio sistemoje nėra dirbę.

„Kiek dabar pergalvojau, niekas iš pačių artimiausių tikrai ne, o kokie tolimi giminės, nežinau, nes kartais net nebendrauji su visais“, – teigė parlamentaras.

V.Kamblevičius BNS sakė, kad „niekaip nėra susijęs“ nei su urėdijomis, nei su medienos verslu: „Niekaip, absoliučiai niekaip (nesusijęs – BNS)“. Jis taip pat tikino, kad šioje srityje nedirba ir jo artimieji bei giminės – nei artimi, nei tolimesni.

P.Čimbaras tikino, kad jis nebalsavo komitete, kai vyko urėdijų reformos svarstymai.

Aš ir praėjusioje kadencijoje nebalsavau už miškus. Nebalsavimas yra tas pats nusišalinimas – taip man paaiškinusi yra Etikos komisija.

„Tai ką galėjau supainioti? Šumus kelti yra viena, o sprendimus priimti yra kitka. Šumai buvo keliami dėl vedimo (posėdžio – BNS) tvarkos, medžiagos pateikimo, nesilaiko darbo vidaus taisyklių, o ne dėl urėdijų. Aš ir praėjusioje kadencijoje nebalsavau už miškus. Nebalsavimas yra tas pats nusišalinimas – taip man paaiškinusi yra Etikos komisija“, – BNS teigė P.Čimbaras.

Jis pripažino neturintis jokių ryšių su urėdijomis, bet jam priklauso trečdalis vienos medieną perdirbančios įmonės akcijų. Kitos akcijos priklauso privatiems asmenims – ne artimiesiems ar giminaičiams. P.Čimbaras taip pat tikino, kad jokių ryšių urėdijose neturi ir jo artimieji ar giminaičiai.

Dėl galimų P.Čimbaro viešųjų ir privačių interesų Seime įtarimas buvo kilęs 2015 metų pavasarį, kai parlamentarai svarstė nevienareikšmiškai vertinamas pataisas, kuriomis valstybinę medieną siūlyta leisti pirmiausia įsigyti Lietuvos perdirbėjams bei biokuro gamintojams. Tada pataisas įšaldė Seimo Seniūnų sueiga, sužinojusi, kad dėl jų komitete balsavęs „darbietis“ turi medienos įmonę.

P.Čimbaras tada BNS teigė, kad medieną importuojanti, eksportuojanti ir apdirbanti įmonė, kurioje jis turi 33 proc. akcijų, iš valstybinių miškų medienos neperka – dalį jos atsiveža iš Rusijos ir Baltarusijos, kitą perka iš privačių miškų savininkų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min