Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bus griežčiau kontroliuojamas statybinių atliekų tvarkymas

Statybų pradžios renginys
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Bus griežčiau kontroliuojama, kaip tvarkomos statybinės atliekos
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinėje nustatęs statybinių atliekų tvarkymo pažeidimų, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) stiprina tokių atliekų tvarkymo kontrolę. Aplinkosaugininkai griežčiau tikrins, kaip šių atliekų tvarkytojai laikosi nustatytų reikalavimų.

Juos pažeidusiai bendrovei „Bionovus“ Vilniaus RAAD uždraudė nuo liepos 28 d. priiminėti nerūšiuotas statybos ir griovimo atliekas iš gyventojų ir įmonių. Toks sprendimas priimtas nustačius, kad ši įmonė jos eksploatuojamoje tokių atliekų priėmimo, rūšiavimo, perdirbimo ir saugaus šalinimo aikštelėje sostinės Liepkalnio gatvėje sukaupė gerokai daugiau statybinių atliekų, nei leidžiama jai išduotame Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime. Draudimas galios tol, kol „Bionovus“ įvykdys privalomąjį Vilniaus RAAD‘o nurodymą sutvarkyti didžiulius sukauptus šių atliekų kiekius.

Organizuoti atliekų tvarkymą savo teritorijoje – tai įstatymų nustatyta pareiga savivaldybėms. Vilniaus m. savivaldybė 2002 m. pavedė statybos ir griovimo atliekų priėmimo, rūšiavimo, perdirbimo ir šalinimo aikštelę eksploatuoti operatoriui „Bionovus“. Vilniaus RAAD liepos 22 d. įpareigojo sostinės savivaldybę imtis priemonių, kad „Bionovus“ padaryti pažeidimai būtų kuo skubiau pašalinti. Savivaldybė taip pat įpareigota užtikrinti, kad visiems jos teritorijoje esantiems atliekų turėtojams būtų sudarytos sąlygos naudotis atliekų tvarkymo paslauga. Vilniaus miesto savivaldybė galėtų įpareigoti savo įsteigtą Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centrą organizuoti statybinių atliekų tvarkymą. 

Kol „Bionovus“ negalės priiminėti statybos ir griovimo atliekų, Vilniaus bei jo apylinkių gyventojai ir įmonės turėtų pasirinkti kitus tokių atliekų tvarkytojus. Įmones, turinčias teisę tvarkyti mišrias statybines atliekas, galima rasti atliekas tvarkančių įmonių registre.

Aplinkosaugininkai primena, kad atliekų turėtojai privalo rūšiuoti statybines atliekas jų susidarymo vietoje. Statybvietėse bus tikrinama, kaip laikomasi šių reikalavimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min